Skip to content

Kliūtys, trukdančios jaunimui pradėti savo verslą

2013/02/28

verslo kliutysKas jaunimui trukdo savo idėjas paversti tikrove. Kokios yra šios kliūtys? Jos kyla iš tam tikrų socialinių nuostatų, įgūdžių stokos, nepakankamo verslumo ugdymo, darbo patirties stokos, informacijos trūkumo apie įvairius paramos tinklus, rinkos barjerų. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad šios kliūtys yra tarpusavyje susijusios.

O tai reiškia, kad būtinas vieningas įvairių priemonių (ekonominių, finansinių, teisinių ir t.t.) paketas, o ne pavienės vienkartinės akcijos. Jauniems žmonėms daugiausia įtakos turi jų šeimos nariai, draugai, mokytojai ir aplamai visa visuomenė. Tačiau dažniausiai tie patys tėvai, draugai neturi pakankamai žinių, įgūdžių apie verslumą, jo teikiamas galimybes. Todėl susidaro natūralios aplinkybės, dėl kurių jaunas žmogus negauna pakankamai padrąsinimo, palaikymo pradėti kurti savo verslą.

Visuotinai pripažįstama, kad tradicinės švietimo ir mokymo programos nepakankamai ugdo verslumo nuostatas ir įgūdžius, o rengia studentus tradiciniam darbui, nepaisant to, kad šiose programose buvo padaryti tam tikri patobulinimai.

Ankstesnio darbo ir verslumo patirtis yra pagrindinis veiksnys verslo pradžiai ir verslumo kokybei. Jauniems žmonėms paprastai trūksta žmogiškųjų resursų, finansinio ir socialinio kapitalo būtino steigti ir sėkmingai plėtoti savo naująjį verslą. Palyginti su vyresnio amžiaus asmenimis, jaunesni žmonės yra mažiau linkę turėti tam tikros srities žinių, vadybinės arba ankstesnio verslo patirties, todėl jiems yra didesnė tikimybė tapti bedarbiu ir taip pat gali trūkti įgūdžių, reikalingų steigti arba paleisti savo verslą.

Pradedantiesiems jauniems verslininkams, turintiems pradinį kapitalą, labiau tikėtina, kad jų verslas bus sėkmingas. Jaunimas yra nepalankesnėje padėtyje, nes jie ne tik turi mažai asmeninių santaupų arba išvis jų neturi. Ir jiems sunkiau nei suaugusiesiems gauti išorinį finansavimą verslo pradžiai. Bankai teikdami paskolas atsižvelgia į asmens / įmonės kredito istoriją, buvusius verslo rezultatus, užstato galimybes. Dažniausiai reikalavimai jau veikiančioms, brandžioms įmonėms būna ženkliai mažesni nei jaunimo ką tik įkurtai įmonei.

Jaunimas dažniausiai turi ribotus ryšius su įvairiausiais tinklais (verslo, paramos, socialinio kapitalo ir t.t.). Tai gali turėti pasekmių steigiant, valdant savo verslą ir plėtojant „pasitikėjimą“ tarp pagrindinių suinteresuotųjų šalių (pvz., finansininkų, klientų, tiekėjų).

Rinkos barjerai taip pat įtakoja jaunimo verslumą. Finansų rinkos gali būti neobjektyvios remiant jaunimo verslą. Jaunimo įmonės gali susidurti su „diskriminacija“ produktų rinkose. Klientai gali būti skeptiški dėl jų produktų ar paslaugų patikimumo.

Reklama

From → Patirtis

15 Komentaras
 1. Kriste permalink

  Pasvarstymas gal ir neblogas, bet ka realiai daryt? Kokiei patarimai?

 2. Gunsas permalink

  niekas uz sniuro neistems is vandens, jei pats nedesi pastangus 😀

 3. Dowke permalink

  Jau šnekėta peršnekėta, kad Lietuvoje jaunimas svajoja apie savo verslą bet berods 90 proc. jo nesiima. Ir viskas čia susiję, labai gerai, kad intensyviai kuriami visoki startupai, verslumo skatinimo projektai, kaip ir sitas START’as, tai bent jau daliai žmonių padeda bent jau rimtai įvertinti savo galimybės, galbūt surasti bendraminčių ir bent jau pabandyti ką nors padaryti savo

 4. VaksasGB permalink

  Man tai juokingi ir tie tipo verslūs studentai, kurie tik kalba apie kliūtis verslui, galvodami tik apie Microsoft dydžio įmonę :DD Juokdariai, juk galima save išsibandyti, pajusti verslą pradedant nedidelę veiklą, kuriai pradžiai užtenka kambarėlio ir kompo ar kažkokios elementarios įrangos. PRadžioje svarbiausias kapitalas – tavo laikas, energija ir noras!! Įsisamoninkit

 5. Džyza permalink

  “Palyginti su vyresnio amžiaus asmenimis, jaunesni žmonės yra mažiau linkę turėti tam tikros … patirties“ geras:) pvz aš palyginti su moterimis esu mažiau linkes tureti… krūtis, ehm

 6. start2012 permalink

  Kaip ir paaiškino, kodėl tos verslumo programos yra daugiau į jaunimą orientuotos.

  • Džyza permalink

   tie seniai paprasčiausiai yra beviltiški todėl į juos ir neorientuota pasakykime tiesiai:lol

 7. Ciobiskis permalink

  Biskį keistas komentaras, kas trukdo jaunimo suskurti gerus ryšius su tiksline auditorija. Kalbu konkrečiai apie sakinį “Jaunimas dažniausiai turi ribotus ryšius su įvairiausiais tinklais“. Tai ir pardavinėk savo bendraamžiams… aišku, koks investuotojas niekam nepamaišys.

 8. Slashas permalink

  Nera jokiu kliuciu, imk ir daryk

 9. Ciobiskis permalink

  Kliūtis paprastai būna galvoje, o dalyje jaunimo galvų yra tai, kad tėvai jais turi pasirūpint. Arba kažkokia mistinė “valdžia“, “Lietuva“, kuri jei nepasirūpina tai jai reikia keršyt 😀

 10. Korpusas permalink

  Kaip pirstu i aki, Ciobiskis:)

 11. Ciobiskis permalink

  Užkliuvus už varčios, nepradėsi nei pradžios… geriau veidąknygėje pasedėti ir pasvajoti, gal iš jos pradės monetos byrėt…

 12. Dainava permalink

  Ne iki galo viską pasako. Reikia turėti ir rinką, ne tik kalbas. Va vienas jaunuolis jokių kliučių nejaučia, tačiau iš aprašymo jo verslas atrodo mažų mažiausiai keistai.
  http://verslas.delfi.lt/verslas/studentas-sukure-bepilociu-lektuvu-versla.d?id=60931053

 13. Donas permalink

  ech, kad sugrazint tuos laukinio kapitalizmo laikus nepriklausomybes pradzioje, kai pardaves kelias dezes royal spirito jau turedavai nemazai pinigo:)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: