Skip to content

Laisvai samdomas specialistas gali atnešti sėkmę jūsų verslui

2013/10/29

freelancerSukuriate nuostabią verslo idėją, ją įgyvendinate, tikite tuo, ką darote… Netrukus pasiekiate tokią verslo fazę, kai jį reikia pristatyti klientams, reklamuoti ir kurti įvairius šiam tikslui skirtus tekstus. Tikėtina, jog tam visiškai neturite laiko ir esate priversti šias užduotis skirti komandos nariams, kurie dažnai nėra šios srities specialistai. Tikriausiai jaučiate, kad rezultatas galėtų būti ir geresnis. Ką gi, kiekviena problema turi savo sprendimą.

Minimaliausia investicija į žinomo, patikimo ir patrauklaus verslo įvaizdį – laisvai samdomų specialistų („freelancer‘ių“) paslaugos. Tokiam sprendimui yra keletas svarių argumentų. Visų pirma samdydami tokį specialistą, jį įdarbinate vienam konkrečiam darbui. Poreikiams pasikeitus, jau galite rinktis kitą darbuotoją, geriau išmanantį konkretaus atvejo niuansus. Nemažiau svarbus laisvai samdomo darbuotojo privalumas, jog jo paslaugos yra gerokai pigesnės, nei tokius darbus atliekančių firmų. Mokėti reiks tik už jus tenkinantį rezultatą ir nešvaistysite pinigų mokesčiams bei atlygiui už simuliavimą darbo metu (naršymą internete, asmeninius skambučius, plepėjimą ir pan.) Be to, visiškai pagrįstai galite tikėtis geresnio rezultato, nes freelancer‘iai tikrai turi savų privalumų.

„Šviežias“ požiūris į verslą

Kadangi „freelancer’iai“ nėra įkalinti vienos ir tos pačios įmonės rėmuose, dažniausiai jie pasižymi šviežiu žvilgsniu ir naujomis idėjomis. Kitaip nei nuolatinis kompanijos darbuotojas, žmogus iš šalies gali pastebėti daug patrauklių verslo, produkto ar paslaugos elementų, apie kuriuos patys galbūt net nesusimąstėte. Taip yra todėl, kad laisvai samdomi specialistai į siūlomas paslaugas ar produktus žvelgia nešališkai, ne iš įmonės, bet iš klientų pozicijos.

Be to, viskas, kuo „freelancer’is“ gali papirkti klientus yra jo darbų kokybė, nepridengta jokios įstaigos vardu ar rekomendacijomis. Tai dar vienas rimtas tokių specialistų privalumas. Žinoma, laisvai samdomų darbuotojų pasaulyje taip pat yra pasitelkiamos tam tikros viešųjų ryšių priemonės, bet taisyklės čia labai paprastos: jeigu „freelancer’is“ darbą atlieka netiksliai, nekokybiškai ar ne laiku, jis rizikuoja prarasti užsakymų ir tuo pačiu – pajamų.

Turėkime omenyje, kad laisvai samdomi specialistai negauna pastovaus atlyginimo, todėl jų uždarbis labai priklauso nuo darbo rezultato, kokybės. Kiekvienas, kuris siekia uždirbti, darbą stengiasi atlikti kaip įmanoma geriau.

Mažiau streso – kūrybiškesnis rezultatas

Tekstų rašymas, reklamos bei viešinimo paslaugos yra ne kas kita kaip kūryba. Laisvai samdomų specialistų privalumas šiuo aspektu yra jų pačių pasirinkta darbo erdvė. Kadangi freelancer‘iai neprivalo dirbti biure, jie gali susikurti įkvepiančią darbo vietą. Jauki pačių pasirinkta darbo atmosfera atpalaiduoja, pašalina stresą, todėl mintims suteikiama visiška laisvė. Tokiu atveju, tikėtina, darbas bus atliekamas greičiau ir kūrybiškiau.

Kitas aspektas – specialisto dėmesys ir Jūsų kontrolė. Jei norite išvengti situacijos, kai Jūsų užsakymas yra tik vienas iš daugybės darbų plačioje užsakymų jūroje, ir siekiate kontaktuoti ne su užsakymus priimančiu vadybininku, bet tiesiogiai su darbą atliekančiu specialistu, vertėtų pagalvoti apie laisvai samdomo darbuotojo paslaugas. Kadangi freelancer‘iai patys bendrauja su užsakovu, visas pastabas be jokių papildomų procedūrų galite išsakyti tiesiai jam. Tai skatina atidumą, dėmesį ir atsakomybę už atliekamą darbą. O taip pat garantuoja užsakovo poreikius tiksliau atitinkantį rezultatą.

Verslo reputacija priklauso nuo pasirinkimų

Gera reputacija yra viena svarbiausių sėkmės sąlygų versle. Taigi tekstinė ir vaizdinė medžiaga, kuria yra kreipiamasi į visuomenę ir pristatoma veikla, turėtų būti taikli bei reprezentatyvi. Siekiant aukščiausio rezultato, šį darbą derėtų atiduoti į profesionalų rankas. Visada naudinga išmėginti naujoves – galbūt laisvai samdomų specialistų paslaugos yra būtent tai, kas padės ekseleruoti Jūsų verslą.

Reklama

From → Patirtis

7 Komentaras
 1. Saulius Urbonas permalink

  PR’inis straipnis, bet tiesos yra. Aš pats esu laisvai samdomas darbuotojas. Tikrai pastebiu, kad tie, kas nesinaudoja kūrybinių darbuotojų paslaugomis – nukenčia. Jų internetinėse svetainėse mirga klaidų, mintys reiškiamos neaiškiai, nesklandžiai

 2. Asta permalink

  Kiek teko susidurti su tais kūrybiniais darbuotojais, tai nieko jie mandro nepadaro, tik pinigų daug prašo

 3. Balys permalink

  miglos pūtimas, ką nesugebam patys parašyti tokių dalykų

 4. valda permalink

  Tada ir matosi, kad patys rase tekstus:) Palyginkite kokio nors kraft jacobs tinklapį su eilinės firmos ir pamatysite kokybinį skirtumą

 5. Dj Man permalink

  tik nereikia musu gasdinti

 6. Ziviliukas permalink

  Pritariu 100 proc., jei laisvai samdomi darbuotojai yra profai, o ne apsišaukėliai mėgėjai.

 7. Tesingas permalink

  Žmonės perka ne tekstą kažkur interneto puslapyje, o produktą arba paslaugą…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: