Skip to content

5 sėkmės raktai įkvepiantys lyderystei, nepriklausomai nuo Jūsų stiliaus

2013/10/25

lyderystePamirškite stereotipinį lyderio įvaizdį, dėvintį pilką prabangų kostiumą ir nešiojantį solidų portfelį. Šiandien galima atrasti įvairiausių formų išskirtinių lyderių. Ji, rinkodaros studentė, dėvėdama mėlynus džinsus, gali valdyti didžiausią e-komercijos įmonę iš studentų bendrabučio kambario. Jis, basakojis Steve Jobs, pristatinėja radikalų naują įrenginį pagrindinėje pramonės konferencijoje.

Tai sunki užduotis. Tačiau, nors ir skirtingi šių dienų lyderiai, yra keletas dalykų, kuriuos jie daro kiekvieną dieną. Čia Peter Handal dalijasi savo penkiais veiksmingos lyderystės raktais:

1.Susidūrimas su iššūkiais.

Didieji lyderiai yra pakankamai drąsūs susidurdami su iššūkiais ir juos sąžiningai spręsdami. Nesvarbu, ar tai vyksta verslo nuosmukio metu, ar grąžinant protestuojančius darbuotojus atgal i senas vėžes.

“Mūsų tyrimai rodo, kad iš tiesų lyderiai gali sukurti entuziazmą, išplėsti savo darbuotojų gebėjimus, įteigti pasitikėjimą ir būti įkvėpimo šaltiniu juos supantiems žmonėms“, sako Peter Handal, Dale Carnegie Training kompanijos Niujorke vykdantysis direktorius.“

Veiksmingi lyderiai sprendžia šiuos iššūkius atvirai. Reguliariai komunikuojant su personalu, informuojant apie geras naujienas ir kaip įmonė reaguoja į iššūkius, bus nueitas ilgas kelias, kol darbuotojai pajus, kad Jūs pasitikite jais ir kad jie vargu ar smogs nemaloniais netikėtumais ateityje.

„Paskalos prie kavos aparato yra 10 kartų blogiau nei realybė“, – sako Handal. „Darbuotojai privalo matyti savo vadovus, kovojančius su iššūkiais aukštai pakelta galva“.

2. Išsikovokite pasitikėjimą.

Darbuotojai yra labiau lojalūs ir entuziastingi, kai jie dirba žmonių aplinkoje, kuriais jie pasitiki. Susikurti pasitikėjimą galima įvairiais būdais. Pirma – parodykite darbuotojams, kad jie Jums rūpi, sako Handal. Domėkitės savo darbuotojų nedarbiniais interesais. Paklauskite darbuotojo, kaip jo vaikams sekasi krepšinis ar kaip išlaikė mokyklos baigiamuosius egzaminus. Tegul Jūsų darbuotojai žino, kad Jus domina jų sėkmė ir aptarkite jų karjeros reikalus su jais reguliariai.

Kai Jūsų darbuotojai, gamintojai ar kiti suklys, ne peikite ar liepkite ištaisyti jiems šaukdami iš pykčio. Vietoj to, ramiai paaiškinkite situaciją ir kodėl jų elgesys arba veiksmai buvo neteisingi, taip pat tai, ko Jūs tikitės ateityje. Kai žmonės žino, kad nesiruošiate jų barti ir kad jų interesai yra Jums prie širdies, jie pradės Jumis pasitikėti, sako Handal.

3. Būkite autentiški.

Jei nedėvite kostiumo, tai ir nedarykite to. Darbuotojai ir kiti, susiję su Jūsų kompanija, galės pasakyti, kad nesate tas, kuo Jūs bandote apsimesti, – sako Handal. Tai gali jiems dar iškelti klausimų, kur dar Jūs galite būti neautentiškas. Turite aistrą „funky“ stiliaus batams? Dėvėkite juos. Esate entuziastingas ir linksmas vedėjas? Priverskite juos juoktis. Naudokite savo stipriąsias asmenybės puses ir bruožus kurdami savo asmeninį lyderio stilių, – sako Handal.

4. Užsitarnaukite pagarbą.

Jei Jūs elgiatės etiškai ir formuojate tuos bruožus, kurios norėtumėte matyti kituose, taip Jūs užsitarnaujate aplinkinių pagarbą. Lyderiai, kurių kalbos skiriasi nuo darbų, praktiškai ne daug ką užsitarnauja. Tai įtakoja darbuotojų ir kitų suinteresuotųjų šalių didžiavimąsi kompanija, kas yra esminė bendradarbiavimo dalis, – sako Handal. Be to, klientai yra mažiau linkę daryti verslą su kompanija, jei jie negerbia savo vertybių ir vadovavimo.

5. Išlikite smalsiu.

Geri lyderiai išlieka intelektualiai smalsūs ir įsipareigoję mokymuisi. Jie smalsūs ir visada ieško naujų idėjų, įžvalgų ir informacijos. Geriausi lyderiai supranta, kad inovacijos ir nauji požiūriai gali ateiti iš daugelio vietų, todėl visada yra ieškojime žinių ar žmonių, kurie galėtų juos informuoti ir suteikti jiems pranašumą.

“Sėkmingiausi lyderiai, kuriuos aš pažįstu, tikrai labai smalsūs žmonės. Jie domisi viskuo, kas aplink juos vyksta ir kas prisideda prie jų vizijos,“ – sako Handal.

Reklama

From → Patirtis

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: