Praleisti ir eiti į turinį

Verslo diena Kaune: „Jaunos IT įmonės randa kelią į Nyderlandų rinką“

2013/11/14

_DSC0036Ketvirtadienį Kaune KTU regioniniame mokslo parke (RMP) surengta tradicinė – jau devintoji – Verslo diena. Renginio metu buvo pristatytos sparčiausiai, veržliausiai besivystančios jaunos įmonės.  Renginio nuotraukas rasite ČIA

„Jaunos mažos įmonės neturi nei savo atstovų spaudai, nei laiko pačios pranešti apie save. Jaunų įmonių beveik niekas nepastebi, todėl norisi jas pristatyti ir įvertinti. Prieš 9 metus pradėta rengti Verslo diena ir skirta išgirsti apie jas“, – Verslo dieną pradėjo KTU RMP direktorius Pranas Bernardas Milius.

Verslą išvystė per metus

Pirmoji nominacija „Už sparčiausią augimą“ įteikta tik metus veikiančiai, tačiau savo nišą jau radusiai informacinių technologijų įmonei „Present Connection“, kuri yra dukterinė Nyderlanduose veikiančios bendrovės įmonė.

„Present Connection“ kuria individualiai pritaikytus sprendimus programinės įrangos „Exact System“ vartotojams Nyderlanduose. Ateities planai – darbuotojų skaičių padidinti nuo 6 iki 10, padvigubinti pajamas ir sukurti savo produktą.

Dvigubai didesni atlyginimai

Įmonės direktorius Domantas Jovaišas pasakojo, kad sunkiausia naujai mažai bendrovei yra rasti darbuotojų. Tai – kol kas didžiausia problema, su kuria susiduria „Present Connection“.

„Įmonė nauja, todėl patyrę specialistai ja nepasitiki, palyginti su didelėmis įmonėmis, nes nežino, ar bus išmokėti atlyginimai. Juk finansinė istorija dar labai trumpa – tik metai. Tačiau mažos įmonės privalumas – laisvė veikti, nebūti įspraustam į rėmus, kaip didelėje bendrovėje“, – svarstė D.Jovaišas, prisipažinęs, kad daugiausia darbuotojų perviliojo iš kitų firmų.

Jis taip pat pateikė įdomios statistikos apie IT specialistų darbo užmokesčio skirtumus Lietuvoje ir Nyderlanduose. 1-4 metus patirties turintis darbuotojas už valandą Lietuvoje gauna 7-12 eurų, Nuderlanduose – 7-20 eurų. Atitinkamai, 5-10 metų patirties turintis darbuotojas – 12-17 ir 15-30 eurų.

D.Jovaišos skaičiavimu, vidutinis atlyginimas šiose šalyse skiriasi dvigubai, todėl Nyderlandų verslininkams verta investuoti Lietuvoje.

Verslą pradėjo dviese

Antroji nominacija „Už sparčiausią augimą“ buvo įteikta firminio stiliaus kurėjams „GOmake“. 2010 m. įmonės veiklą pradėjo du žmonės. Direktorius Nerijus Laurinaitis dirbo dizaineriu, o jo žmona rūpinosi vadybine verslo puse.

Per keletą metų įmonės darbuotojų skaičius išaugo iki 9, klientais tapo tokios didelės ir žinomos bendrovės, kaip „Kauno grūdai“, „Vilniaus pergalė“, „Žemaitijos pienas“.

N.Laurinaitis pasakojo, kad šiuo metu įmonė plečia savo veiklą, nauja sritis – pakuotės, įpakavimai.

Atsakymas studentui – praktika

Nominacija „Už studentų įtraukimą į verslą“ įteikta IT sprendimų bendrovei „Itesta“. 2007 m. įkurta įmonėje darbuotojų skaičius išaugo nuo 4 iki 8, šiuo metu reikėtų dar dviejų. Bendrovė daug pagyrimų sulaukė už nebijojimą priimti tik ką universitetus baigusių jaunų žmonių, taip pat priimti praktikantus.

„Bendradarbiaujame su KTU ir Vilniaus kolegija. Esame priėmę penkis praktikantus. Praktika yra vienintelis būdas studentui sužinoti, ar jis teisingai pasirinko sritį“, – teigė „Itesta“ direktorius Rytis Gedvilas.

Verslo dienos paminėjimo metu buvo atsisveikinta su didžiausia KTU RMP įmone, per dešimt metų išaugusią į tarptautinę IT kompaniją NFQ. Frankfurte savo atstovybę atidarinėjanti bendrovė dairosi ir į Silicio slėnį.

Oficiali renginio dalis baigta dviem pranešimais: mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) direktoriaus Arūno Karlono „Ką verslui žada 2014 metai“ ir lektoriaus, derybų konsultanto ir buriuotojo Pauliaus Kovo „Meilė ir maistas“.

From → Renginiai

6 Komentaras
 1. Karolis permalink

  Puikios zinios, visada sakiau, kad tik tinginiai ir burbekliai nieko nesugeba pasiekti, o tie, kas nori ir gali visada randa kaip isreiksti save

 2. Saulius permalink

  Dalinai sutikciau, bet ne visada tiems kam kazkas kazkur nepasiseke yra burbeklys ir tinginiai

 3. To saulius permalink

  O kaip kitaip juos pavdinti? Suprantu, kad čia kalbama apie studentus?

 4. Mikas permalink

  Lietuviai tuo ir pasizymi, kad niekada nesidziaugia, o tik kritikuoja ir burba ant kitu

 5. Tipinis lietuvių bruožas

 6. Šaunuoliai! Džiugu, kai jauni žmonės įgyvendina puikias idėjas ne tik Lietuvoje bet ir užsienio rinkose.

  Įdomu kaip dabar jiems sekasi 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: