Praleisti ir eiti į turinį

Tekstai internete – kodėl jie svarbūs verslui?

2013/10/19

internetDaugelis verslininkų nemažą dalį pinigų investuoja į interneto svetainę – siekiama, jog ji būtų patraukli ir patogi vartotojui. Tačiau prieš startuojant, būtina apsvarstyti dar vieną ne mažiau svarbų dalyką. Pro pirštus pažiūrėjus į parašytus tekstus, galima padaryti labai didelę klaidą. Potencialus klientas net ir vizualiai patrauklioje svetainėje neradęs sudominančio teiginio ar perskaitęs nepatrauklius aprašymus, ne tik kad gali nepirkti produkto ar paslaugos, bet ir į svetainę gali daugiau ir nebeužsukti.

Vizualiniai svetainės elementai – dizainas, nuotraukos, vaizdo prezentacijos yra, žinoma, svarbios, nes jos patraukia lankytojo akį ir verčia domėtis toliau. Tačiau tekstinis turinys – puslapio idėjos, įmonės istorija, produktų aprašymai, atvejo analizės – leidžia besidomintiems rasti reikiamą informaciją apie produktus ar paslaugas, įsigilinti į pasiūlymus ir skatina vėl domėtis ateityje, teigia bendrove „LingJob“.

Pristatyti verslo viziją ir sukurti norimą nuotaiką galima ne tik pateikiant aprašymus standartiniuose puslapiuose. Tokie tekstiniai svetainės elementai kaip produktų naujienos, straipsniai apie paslaugas publikuoti žiniasklaidoje, vartotojų atsiliepimai, naudojimo instrukcijos, sėkmės istorijos ar svetainės kūrėjų vardu rašomas tinklaraštis yra efektyvi įvaizdžio kūrimo ir pardavimų skatinimo priemonė.

„Užsistovėjęs“ svetainės turinys taip pat gali atbaidyti lankytojus, todėl jį reikia nuolat atnaujinti – tai netgi turi tapti nuolatinė darbotvarkės dalis. Žinoma, tekstų rašymas užima nemažai laiko ir kainuoja žmogiškųjų pastangų. Ką daryti, jei tinklalapių savininkai neturi tam pakankamai resursų, o nei patys, nei kitas personalas nėra geri rašytojai?

Vadovaujantiems asmenims tokio pobūdžio darbo reikėtų apskritai vengti, nes kitaip neliktų laiko prižiūrėti ir vystyti esamą verslą. Tekstų kūrėjai yra tokie patys profesionalai kaip ir dizaineriai ar programuotojai, tad geriausia yra taupyti laiką, šiuos darbus patikint specialistams. Juo labiau, kad dabar panašias paslaugas gauti galima lengvai internetu ir už priimtiną kainą.

Kaip rodo užsienio interneto verslų praktika, daugelis jų neturi didelio aptarnaujančio personalo. Įvairiems tekstų kūrimo darbams, kai jų prireikia, negaištama laiko – tiesiog samdomi laisvai dirbantys specialistai („freelanceriai“). Tokie darbuotojai buriasi specialiuose portaluose, kurių gausu užsienyje, o ir Lietuvoje specialistų rasti taip pat įmanoma. Pavyzdžiui, „Lingjob.com“ yra kaip tik skirtas rašto darbų ir vertimų užsakymams mūsų šalies rinkai ir specialistų lietuvių čia netrūksta.

Net jeigu esami svetainės tekstai yra tvarkingi ir parašyti profesionaliai, geras redaktorius ar gimtakalbis užsienio kalbos vertėjas greičiausiai gali dar labiau juos patobulinti, atnaujinti ir padaryti gyvybingesnius. Nuo to priklausys, ar vartotojai pasiliks jūsų puslapyje ar paspaus „x“. Nusprendus dirbti šia kryptimi, portalo administratoriui neabejotinai prireiks profesionalių ir talentingų straipsnių, tinklaraščių ar tiesiog kūrybinių tekstų rašytojo ir be išorinės pagalbos vargu ar pavyks išsisukti.

From → Patirtis

5 Komentaras
 1. Wiktaras permalink

  Jei komentuodamas ankstesnę naujieną išreiškiau skeptizicmą, tai šioje rašoma tikra tiesa. Pats savęs paklausęs kiekvienas pasakytų, kad pora metų neatnaujinta informacija nesuteikia pasitikėjimo puslapiu ir verčia ieškotis kitų alternatyvų

 2. Aušra permalink

  Neparašyta kiek tų profesionalių tekstų kūrėjų paslaugos kainuoja…

 3. Artas permalink

  Nuo 100 litų iki ….

 4. Balys permalink

  kas čia per stebuklas parašyti tekstą apie įmonę? ir dar pinigus mokėti

 5. Tesingas permalink

  Balys> teisingas pastebejimas!!:)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: