Praleisti ir eiti į turinį

18 minučių ritualas, kuris sustiprins Jūsų produktyvumą

2013/10/15

bergmanKiekvienas rytas prasideda su mintimi kaip didesnę dalį darbų atlikti iki pusiaudienio, tačiau dažnu atveju tik svarbiausius darbus vos spėjame atlikti iki darbo dienos pabaigos, ar kartais net užtrunkame ilgiau. Spręsdami mažas ir laikinas problemas iš karto, kai jos atsiranda kartu su neplanuotu skambučiu ar el. laišku, galite lengvai save išbalansuoti bei pamiršti kokius esminius darbus supanavote.

Peter Bregman savo knygoje („18 Minutes: Find Your Focus, Master Distraction, and Get the Right Things Done“, 2012) pateikia patarimus kaip nesiblaškyti renkantis kokiais darbais užsiimti ir kaip sistemingai bei efektyviai planuoti savo dieną. Didžioji paslaptis – tai laikytis prioritetų visos dienos eigoje, o neplanuotą darbą visuomet prioritetizuoti, suvokti jo svarbą kitų darbų kontekste. Rytinis laiko planavimas turi tapti Jūsų ritualu. Autorius knygoje pateikia tris pagrindinius žingsnius, kurie užims vos 18 minučių, kad taptumėte efektyvesni ir produktyvesni savo dienos darbuose.

1 žingsnis: planuokite (5 minutės).

Dar prieš atveriant savo el. paštą, popieriaus lape surašykite visus darbus bei užduotis. Surašę jas, paimkite kalendorių ir visiems darbams suteikite jų atlikimo prioritetą (t.y. kada kurį darbą atlikti), peržvelkite kada tiksliai kiekvieną darbą galite atlikti, nustatykite terminą, užpildykite savo darbo kalendorių. Anot Peter Bregman, kiekvienas žmogus turi didelę galią nuspręsti kada ir ką nori atlikti. Atsakingai ugdyti šią savybę bei pirmiausiai atlikti sunkiausius bei svarbiausius darbus yra itin svarbus jaunojo antreprenerio bruožas.

2 žingsnis: persiorientuokite (po minutę kiekvieną valandą).

Nustatykite žadintuvą, kuris įsijungtų kas valandą per visą darbo dieną. Kai žadintuvas suskamba, paklauskite savęs ar paskutinę valandą praleidote produktyviai dirbdamas. Peter Bregman teigia, kad šis ritualas padės grįžti atgal į vėžias, jeigu pastarąją valandą nuklydote į šalį. Autorius teigia, jog Jūsų darbo laiko panaudojimą galima būtų sutapatinti su Jūsų mitybos įpročiais: „Žmonės kavinėje dažnai valgo tai, ko nori duotuoju momentu, bet ne tai, ką norėtų valgyti geriau pagalvoję vakare.“  Taip pat gali būti apibūdintas darbo laikas. Šiuo metu Jūs norite daryti visai ką kitą, negu buvote suplanavęs dienos pradžioje. Kiekvieną valandą nustatytas žadintuvas ir minutė skirta praėjusios valandos apmąstymui leis Jums susikoncentruoti, išlikti darbingiems.

3 žingsnis: peržiūrėkite (5 minutės).

Dienos pabaigoje peržiūrėkite savo atliktus darbus, įvertinkite kokius darbus atlikote labiausiai susikaupęs ir kuriuos darbus darydamas labiausiai blaškydavotės. Paklauskite savęs ar Jūs įvykdėte tai, ką planavote dienos pradžioje. Jeigu sau atsakysite, kad ne, tuomet užduokite kitą klausimą sau – ką rytoj galiu padaryti geriau?

Pavyzdžiui, jeigu ryte padarėte daugiau, bet jums staiga pasidarė sunku susikaupti po pietų, tiesiog svarbesnius darbus, kurie reikalauja daugiau susikaupimo, perkelti į rytą, o visus likusius darbus, kurie nereikalauja didelio susitelkimo, nukelti į vėlesnį laiką.

11 Komentaras
 1. Wiktaras permalink

  100 proc. esu įsitikinęs, kad tokios knygos – bergždžias laiko ir pinigų švaistymas. Kaip ir 100 būdų kaip tapti milijonieriumi ar 10 tiesų apie sėkmingą verslą. Apie ką mes kalbame?

 2. Wiktaras permalink

  Dar noriu pridurti, kad tai ką perskaičiau šiame tekste – nėra nesąmonė ar iš pirmo laužti dalykai, bet tai teorinis modelis, realybėje jis neveikia, arba tik labai labai retas žmogus gali gyventi tokia nuolatine savistebėsena.

 3. to wiktaras permalink

  Aga, įsivaizduoju jei namie yra žmona ir vaikai, o aktyviame darbe nuolat sulauki netikėtų skambučių ir darbo eigos posūkių.

 4. Ruta permalink

  Oi jau tie skeptikai, kartai net bloga nuo to visur tvyrancio skepticizmo. Niekas nesako kad čia visko 100 proc. reikia idealiai laikytis, nubrėžiama tik kryptis, o jau kiekvienos žmogaus reikalas kaip jam norisi ir pavyksta kontroliuoti ir išnaudoti save darbe

 5. Wiktaras permalink

  Rūta, tai ne skepticizmas, o blaivus protas. Niekas nėra toks naivus, kad galvotų, jog yra stebuklingas receptas sėkmės ar savo gyvenimo susitvarkymi. Bet šiuo ir daugeliu kitų atvejų tai tik tuščias pilstymas gerai skambančių žodžių, prisidengus rimtu veidus ir prestižinių universitetų diplomais

 6. Serbas permalink

  Per rimtai jus cia chebra susipliekete:)) Juk tai – tik tekstas, patarimai, jei nori tikėtijais, tai jie ir padės, jei neįdomu, tai tiesiog praleisk pro šalį ir žingsniuok toliau. Peace:)

 7. Artas permalink

  Normali diskusija verda. Man taip pat atrodo, kad šie patarimai yra labai apgalvoti, parašyti išmintingo, patyrusio žmogaus, kuris nori savo pastebėjimais, pamąstymais pasidalinti su visai, kam tai gali būti naudinga ir įdomu

 8. Karolis permalink

  cia karsta:)

 9. Ziviliukas permalink

  Tai placebas, Jei tiki – padeda, jei netiki – bergždžias reikalas. Viskas simple

 10. Tesingas permalink

  Turiu ne vieną tokią “placebo“ knygą ir nei kiek nesigailiu įsigijęs. Jaučiuosi įgijęs nemažai žinių ir supratimo, apie tai, kas ir kaip vyksta versle, kas svarbu, o kas ne, į reikia atkreipti dėmesį

 11. Tesingas permalink

  Jei kam nors tokios knygos nepatinka, tai nebūtina kritikuoti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: