Praleisti ir eiti į turinį

Moterys taip pat gabios technikai!

2013/09/02

mariss mayerInformacinių technologijų pasaulyje dominuoja vyrai. Tačiau stereotipai, kad moterys nėra gabios technikai, keičiasi. Tai įrodo Marissos Mayer, „Yahoo!” vykdomosios direktorės pavyzdys. Ši, 1975m. gegužės 30 d. Viskonsino valstijoje (JAV) gimusi moteris yra viena iš 20 moterų, vadovaujančių didžiausioms Amerikos kompanijoms, reitinguojamoms Fortune 500 reitinge.

Marisa, kurios tėtis buvo inžinierius, o mama meno mokytoja, nuo mažens domėjosi matematika, gamtos mokslais ir medicina. Mergina užaugo, galvodama tapti medike, tačiau galiausiai pasirinko simbolinių sistemų studijas Stanfordo universitete. Tai unikalus studijų mišinys, susidedantis iš psichologijos, filosofijos, lingvistikos ir kompiuterių technologijų. Psichologija – kaip žmonės mokosi. Filosofija – kaip jie mąsto. Lingvistika – kaip jie išreiškia save. Kompiuterių technologijos – ar įmanoma išmokyti mašiną mokytis, mąstyti ir reikšti save. Šis puikus derinys sudomino jauną merginą, pasirinkusią kelią – kurti protą. Stanfordo universitete Mayer baigė bakalauro ir magistro studijas, specializavosi dirbtinio intelekto srityje.

Baigusi universitetą ambicinga studentė gavo 14 darbo pasiūlymų. Apsispręsti kurį priimti padėjo suvokimas, kad nori dirbti su protingiausiais ir imtis veiklos, kuriai nėra pasirengusi. Taip ji pateko į “Google” . Tuo metu “Google” dar nebuvo Interneto paieškų gigantė, ji buvo ką tik pradėjusi veiklą. Kompanijoje dirbo 19 darbuotojų. Marisa Mayer, 24 metų amerikietė, buvo dvidešimtoji kompanijos darbuotoja ir pirmoji moteris inžinierė. M. Mayer teigia rizikavusi, priimdama sprendimą dirbti “Google”. “Suvokiau, kad daug daugiau išmoksiu kurdama įmonę ir apskritai ką nors kurdama. Galiausiai aš išmoksiu tiesiog būdama kambaryje, kuriame priimami sprendimai”.

Šis sprendimas pasirodė lemtingas ir pačiai M.Mayer ir “Goggle”. Elektroninis paštas “Gmail”, žemėlapių paslaugos “Google Maps”, naujienų srautas “Google News” ir didelio susidomėjimo sulaukęs “Street View” yra M.Mayer nuopelnai. Per 13 metų karjerą ši moteris įmonėje paliko gilų pėdsaką. Ji buvo inžinierė, dizainerė, programuotoja, įvairių sričių viceprezidentė, vadybininkė. Dažni vieši pasirodymai jai suteikė korporacijos simbolio statusą.

Mayer džiaugdamasi sako, kad kompiuterių mokslai yra sritis, kurioje galima pasiekti daug per trumpą laiką.

2012 m. M.Mayer žengė naują žingsnį savo karjeroje. Tapo “Yahoo!” direktore. Šis žingsnis suteikė vilties „Yahoo!“ korporacijai, kurią pastaruoju metu buvo apėmęs sąstingis.

From → Patirtis

7 Komentaras
 1. Zilvis permalink

  Respektuks!

 2. Naujas permalink

  Nieko cia keisto ir naujo – moteru daug vadovaujanciu

 3. Aušra permalink

  Tikrai, rado naujieną:))

 4. Wiktaras permalink

  Šaunus pavyzdys veiklios ir protingos moters (nors nežinau, ar norėčiau su ja romantiškų santykių;)

 5. Aušra permalink

  pfff, žavi moteris, neaišku kiek ji gerbėjų turi, bet ar nors vienas jai įdomus ir prilygsta!

 6. Artas permalink

  Nemanau, kad derėtų painioti romantikos ir verslo. Tai kiekvieno asmeninio gyvenimo reikalas.

 7. Karolis permalink

  Prie visos pagarbos dailiajai lyciai, bet turbut naturaliai daugiau vyru vadovaujancius postus uzima

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: