Praleisti ir eiti į turinį

10 ateities technologijų, kurios žada naujas milijardinės vertės kompanijas

2013/08/05

technologijosJei svajojate kada nors sukurti globalią milijardinės vertės kompaniją, siūlome pasižvalgyti po perspektyviausias šiandienos technologijos. Parengta pagal Inovacijos.lt, Quora.com.Mobilieji mokėjimai smulkiam verslui

Su tokiomis mobiliųjų mokėjimų paslaugomis, kaip „Square“, „Intuit Go Payment“ ir „PayPal Here“ galima atlikti mokėjimus praktiškai bet kuriame taške su prieiga prie mobiliojo ryšio. „Quora“ ekspertai mano, kad ši rinka kol kas yra kūdikystės stadijoje, bet paaugs labai greitai. Pavyzdžiui, lyderis šioje srityje „Square“ jau dabar vertinamas 3 milijardais dolerių.

Be to, šios rinkos varikliu tapo ne stambūs tinklai (pavyzdžiui, „Starbucks“), jau eksperimentuojantys su šiuo mobiliųjų mokėjimų modeliu, o smulkus verslas visame pasaulyje.

NFC: belaidis apsikeitimas bet kokia informacija

NFC, belaidžio duomenų apsikeitimo nedideliu atstumu technologijos, žinomos jau seniai. Jos potencialas dažniausiai siejamas su komerciniu panaudojimu (wave-and-pay – „sumokėk vienu mostu“, nuolaidų programos ir t. t.). Tačiau „Quora“ ekspertai sutaria, kad NFC perspektyvios ne tik kaip mokėjimo technologijos. Jos tinkamos ir apsikeitimui bet kokio pobūdžio informacija tarp žmonių, kurie susitikinėja realiame gyvenime ir apsikeičia duomenimis asmeninio susitikimo metu.

Socialinė žiniasklaida, video žaidimai, medicina ir taip toliau – panaudojimo sfera yra didžiulė. Pagal prognozes, iki 2016 metų bus parduota apie 700 milijonų išmaniųjų telefonų, palaikančių NFC, o rinka augs vidutiniškai po 87 proc. per metus. Ir kaip tik per trejus metus ji ir taps milijardine.

Socialinė elektroninė komercija

Elektroninė komercija – milžiniška atšaka, jau formuojanti aplink save naujas milijardines rinkas. Kertinė mada – socializacija. Vartotojams patinka įsiklausyti į savo draugų rekomendacijas arba į internetinių parduotuvių lankytojų komentarus. Kolektyviniu mąstymu pirkėjas tiki labiau, nei specifikacijomis ar ekspertų straipsniais.

Tokie tinklapiai, kaip „Pinterest“ ir „Fancy“, keičia vartotojų suvokimą apie tai, kaip turi atrodyti internetinė vitrina. Po kokių penkerių metų tokie akiai malonūs ir draugiški tinklapiai parduos prekių už milijardus dolerių. „Pinterest“ jau dabar vertinamas 2,5 milijardo dolerių.

Mobilus išsilavinimas

Visuotinė mobilizacija pakeis išsilavinimo rinką, ir ji taps neatpažįstama. Tokiu būdu bus sukurtas naujas aukštų pajamų segmentas. Žurnalas „Fast Company“ atliko tyrimą mobiliojo išsilavinimo pramonėje ir priėjo išvadą, kad „išsilavinimą, kurį gali laikyti rankose“, vartotojai laiko kaip visiškai natūralų.

Paklausa didžiulė, o pasiūla kol kas nedidelė. Didelis milijardinės rinkos augimas pirmiausiai prasidės besivystančiose šalyse, kuriose išmanieji telefonai daugeliui yra vieninteliai visaverčiai kompiuteriai.

Biurų automatizacija

Naujosios technologijos pakeis jūsų darbo vietas. Visi – nuo smulkaus verslo iki stambių korporacijų – jau išmoko saugoti informaciją „debesyse“, kas leidžia darbuotojams dirbti ten, kur jiems patogu. Kitas etapas – bet kokių įprastų operacijų automatizacija – nuo teksto surinkimo (kam rašyti, jei jį galima tiesiog sudiktuoti) iki reikiamos informacijos paieškos tinkle ir jos struktūrizavimo.

Mobiliosios technologijos sveikatos apsaugos srityje

Kaip rodo praktika, gydytojai ir medicinos seselės, kurie turi išmaniuosius telefonus ar planšetinius kompiuterius su specialiai priedais, gali gerokai greičiau ir tiksliau diagnozuoti vieną ar kitą ligą. Kūrėjų, siūlančių naujus technologinius sprendimus kasdienei medicinos darbuotojų praktikai, jau daug.

Greitai jų kiekybė transformuosis į kokybę. „Quora“ ekspertai įsitikinę, kad rinkos laukia bumas. Milijardai bus uždirbami šiuose jos segmentuose:

– Duomenų apdorojimo technologijos, kurios leidžia nustatyti tikslesnę diagnozę ir greičiau paskirti būtiną gydymą;
– Sistemos gydytojo ir užsienio paciento bendravimui (medicininis interneto vertėjas);
– Tinklai, susiejantys medicinos darbuotojus tarpusavyje;
– Tinklai, užtikrinantys nenutrūkstamą gydytojų ir pacientų bendravimą (internetinės konsultacijos);
– Priedai, padedantys pacientui sekti savo sveikatos būklę.

Dirbtinis intelektas aptarnavimo sferoje

Inžinieriai ilgus metus laužė galvas dėl šio klausimo: kaip priversti kompiuterį galvoti arba bent jau sudaryti galvojimo įspūdį? Kaip išmokyti mašiną protingai atsakinėti į žmogaus klausimus ir palaikyti pokalbį? 2011 metais „IBM“ superkompiuteris „Watson“ sutriuškino savo varžovus intelektualiniame žaidime „Jeopardy“, o „iPhone 4S“ pristatė programą „Siri“, atpažįstančią garsines užklausus ir atsakančią į jas. Tai yra milijardinės rinkos užuomazgos, įsitikinę „Quora“ ekspertai.

Jeigu dirbtinis intelektas pasieks bent jau tokį lygį, kad sugebės pakeisti žmonės nuotolinio aptarnavimo sferoje (pavyzdžiui, skambučių centrai), daugybę darbo vietų užims mašinos.

Logistika ir internetinių pirkinių pristatymas

„Amazon“ ir „eBay“ jau tvirtai užėmė elektroninės prekybos rinką, tačiau milijardai dabar bus uždirbami aplink juos.

Ne visiems patogu, kai pirkiniai yra pristatomi į namus ar į darbą, o pastatyti milžinišką sandėlių tinklą prekių atsiėmimui yra praktiškai nerealu. Tad kodėl gi nesukurti užsidarančių spintelių sistemos tose vietose, kuriose pirkėjui patogu pačiam pasiimti savo užsakymą bet kuriuo metu?

Faktiškai, rašo „Quora“ ekspertai, idėja slypi tame, kad stacionarios interneto vartotojų pašto dėžutės būtų išdėstytos įvairiuose miestų kvartaluose.

„Elektroninė valdžia“ dėžutėje

Valstybinių elektroninių paslaugų vystymasis reikalauja privačios iniciatyvos. Kai kurie valdžios organai išmoko naudoti atviras ir šiuolaikiškas sistemas (pavyzdžiui, JAV teismai). Bet dauguma kitų tarnybų, įsitikinę „Quora“ ekspertai, iš viso nemoka naudotis „elektroninės valdžios“ modeliais.

Sukurkite idealų „elektroninės valdžios“ vartų modelį savo kompiuteryje, o vėliau išmokite jį parduoti – milijardas jūsų kišenėje.

From → Naujienos

6 Komentaras
 1. Ruta permalink

  Ech kaip viskas gerai skamba ir viliojančiai, bet neįsivaizduoju kam tai galėtų pasisekti

 2. Viaciaslav permalink

  Po 5 ar 10 metų įdomų būtų šitą žinutę vėl prisiminti ir pažiūrėti, kaip viskas pasisuko

 3. Zilvis permalink

  Pasakos čia viskas yra…

 4. Aušra permalink

  Kosmosas

 5. Artas permalink

  Skamba įdomiai. Gal kažkada išgirsime apie kai kuriuos šiuos projektus jau veikiančius pilnu pajėgumu

 6. Dj Man permalink

  Kosmosas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: