Skip to content

Klaipėdoje konstruojami geriausi robotai

2013/07/18

robotasJeigu manote, kad tik Japonija gali didžiuotis geriausiai robotų konstruotojais, klystate.  Lietuvoje taip pat sparčiai plinta robotų konstravimo virusas, o klaipėdiečiai inžinieriai sulaukia pripažinimo garsiausiose pasaulyje robotų konstruotojų varžybose. Uostamiestyje yra rengiamos tarptautinės Baltijos šalių robotų sumo varžybos, o klaipėdietis Vitalijus Rodnovas gali didžiuotis esąs pirmas lietuvis, kuris Japonijoje varžėsi su pačiais stipriausiais robotų konstruotojais.

Į dienos šviesą jauniems ir veržliems robotų inžinieriams padėjo prasiveržti Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KTPM), robotų konstruotojai sako, kad be parko, vargu, ar būtų taip išpopuliarėjęs robotų konstravimas.

„Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo – prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos“ atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, kuriais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje“, – džiaugėsi V. Rodnovas

KMTP organizuojamas „Baltic Robot sumo“ varžybas japonai pripažino kaip oficialų kvalifikacinį turnyrą, kuris atveria kelius patekti į robotų konstruktorių varžybas Japonijoje. Sertifikatas suteikia galimybę Tekančios saulės šalyje jėgas išbandyti trijų pirmųjų vietų laimėtojams.

„Apsilankyti Japonijoje ir sudalyvauti robotų kovose svajoja visi konstruktoriai – mums tai lyg Olimpas. Japonijoje yra senos ir gilios robotų kūrimo tradicijos, todėl naudinga vien pamatyti, kaip ten kuriami robotai, kaip vyksta robotų kovos. Japonijoje robotų kovose teko dalyvauti jau du kartus, džiugu, kad paskutinį kartą dalyvavome keturi lietuviai. Nors robotų kovose prizinių vietų neiškovojome, tačiau patirtis buvo didžiulė“, – pasakojo robotų konstruktorius Vitalijus Rodnovas.

Vitalijaus sukurtas robotas „Parazitas“ savo kategorijoje prieš kelerius metus laimėjo pirmą vietą pasaulio robotų čempionate San Franciske (JAV). Tas pats robotas mega sumo (iki 3 kg.) kategorijoje neturėjo lygių ir Austrijoje vykusiame tarptautiniame robotų kovų čempionate „Robot Challenge“.

Standartinės sumo robotų kategorijos robotai turi atitikti du reikalavimus: svoris – iki 3 kg, dydis – 20 ir 20 cm.  Sumo robotai, kuriuose yra įmontuoti galingi magnetai, kaunasi specialiuose ringuose.  Robotai būna  „apginkluoti“ priekyje sumontuotais peiliais, kurie turi užkabinti varžovą ir kaip įmanoma greičiau išmesti jį iš ringo. Robotai pasiekia iki 6 m/s greitį, rungtis trunka vos kelias sekundes.

„Nusipirkti gamykloje surinktą robotuką gali kiekvienas, tačiau ne dažnas gali pasigirti galįs sukonstruoti jį savo rankomis. Džiugu, kad daugėja kūrybingo ir inovacijomis besidominančio jaunimo. Neabejojame, kad technika besidomintys jaunieji kūrėjai vėliau taps puikiais savo srities specialistais ir padės Lietuvoje populiarinti novatoriškas idėjas ir technologijas. Malonu, kad geri mūsų jaunųjų inžinierių rezultatai tarptautinėse varžybose Lietuvą pagrįstai leidžia vadinti ne tik krepšinio, bet ir robotikos šalimi (Europos Japonija)“ , – pasakojo KMTP direktorė Roma Stubrienė.

Reklama

From → Patirtis

7 Komentaras
 1. Almis permalink

  Reikia patikslinti – ne geriausi pasaulyje, o vieni geriausiu:)

 2. Almis permalink

  (Nenuvertinant) ir tik tam tikroje srityje – sumo.

 3. Ruta permalink

  Na, nereikia kabinėtis, reikia geriau pasidžiaugti, kad gerai sekasi:))

 4. Randis permalink

  Išradingi studžiai, linksminasi

 5. Naujas permalink

  Svarbu, kad patiems patinka tą daryti

 6. Aušra permalink

  Jėga!

 7. Serbas permalink

  Šiaip tai kiek atsimenu, dar nuo sovietinių laikų, tai lietuviai visada buvo gabūs elektronikai. Iš karto į kartą:)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: