Skip to content

Patarimai rengiantiems verslo planą

2013/05/24

verslasVisi studijuojantys ar besidomintys verslo kūrimo galimybėmis puikiai žino, kad finansavimą verslo pradžiai tegausi tik parengęs verslo planą. Dažnai būsimiesiems verslininkams verslo plano rengimas atrodo sunkiai įveikiamas darbas.

Sveikam supratimui apie verslo planą susiformuoti gali padėti Guy Kawasaki patarimai, į ką reikia kreipti dėmesį rengiant šį svarbų dokumentą. Šio asmens verslo patirtis neabejotina: Guy Kawasaki yra rizikos kapitalo fondo „Garage Technology Ventures“ steigėjas ir partneris, leidinio Entrepreneur redaktorius, aštuonių verslo knygų autorius. Guy Kawasaki yra Stanfordo ir Kalifornijos universitetų absolventas, kuris po studijų savo profesinę kompetenciją tobulino dirbdamas laisvuoju tyrėju ir konsultantu „Apple Computer, Inc.“ bendrovėje. Akivaizdu, kad verta pasinaudoti šio specialisto sukaupta verslo vadybos patirtimi.

1 patarimas. Sutelk dėmesį į veiklos ataskaitą!

Veiklos ataskaita, vieno ar dviejų lapų apimties, yra svarbiausia verslo plano dalis. Net 80 proc. pastangų privalu skirti tam, kad ši dalis būtų nepriekaištinga. Patirtis sako: jei veiklos ataskaita nėra verta dėmesio, jei ji nesuintriguoja ir „neverčia iš koto“, investuotojai neskirs papildomo laiko, kad iš pateikto verslo plano daugiau sužinotų apie jūsų „super biznį“.

2 patarimas. Pirmiausia sau atsakyk, kokios yra tikrosios verslo plano rengimo priežastys!

Įprasta, kad verslo planas rengiamas ieškant finansavimo. Dauguma rizikos kapitalo specialistų dar verslo pristatymo metu supranta, ar idėja verta dėmesio ir ar verta investuoti. Verslo planas investuotojams reikalingas tik kaip apsidraudimo priemonė. Tačiau yra ir kita, žymiai svarbesnė verslo plano rengimo priežastis, nei kad finansavimo paieška. Verslo planas aiškiai atskleidžia verslo tikslus („ką“), strategijas („kaip“) ir taktiką („kada“, „kur“, „kas“).

3 patarimas. Pirma pristatymas, po to – planas!

Daug žmonių daro tą pačią klaidą: parengia didelės apimties verslo planą, kuris yra niekam vertas, o po to plano pagrindu rengia pristatymą. Įsiminkite – geras verslo planas yra gero pristatymo detalizavimas, o ne atvirkščiai. Taip yra dėl paprastos priežasties. Pristatymą yra žymiai lengviau patikrinti nei verslo planą. Taigi pristatymas turi būti tarsi teksto metmenys, o verslo planas – išsamus tekstas. Ši aplinkybė verčia savo pristatymą išbandyti tikrovėje, įvertinti naudingus dalykus, jį keisti, tobulinti ir tik tuomet pradėti rengi verslo planą.

4 patarimas. Kuo mažiau, tuo geriau!

Ideali verslo plano apimtis – iki dvidešimties puslapių, įskaitant ir priedus. Kiekviena papildoma dešimtis puslapių 25 procentais mažina tikimybę, jog šis dokumentas bus perskaitytas, o tikimybė gauti finansavimą – mažėja dar labiau. Verslo plano tikrasis tikslas – pereiti prie kito etapo, kuriame tikrinama informacija ir dar labiau apsidraudžiama. Taigi, kuo glaustesnė mintis, tuo trumpesnis ir greičiau perskaitomas yra verslo planas.

5 patarimas. Apsiribokite vieno puslapio finansine prognoze!

Daugumoje verslo planų yra pateikiamas itin detalus biudžeto išskaidymas. Tačiau specialistams akivaizdu, jog labai daug kas verslo plane tik numanoma. Skaitančiajam verslo planą padarysite didelę paslaugą, jei pateiksite ne daugiau kaip vieno puslapio svarbiausių įmonės rodiklių prognozę. Pateikiami pagrindiniai rodikliai yra tik informacija apie Jūsų būsimo verslo prielaidas.

6 patarimas. Rašyk apgalvotai, veik greitai!

Rengti planą reikia taip, tarsi labai gerai žinai, ką ketini daryti, t.y. labai gerai apgalvojus. Tai visiškai nereiškia, kad vėliau, gavus naujos informacijos, bus nenukrypstama nuo plano. Priešingai, įgyvendindamas planą privalu būti greitam, t.y. lanksčiai reaguoti į pokyčius ir keisti išankstines nuostatas.

Ir paskutinieji patarimai… Peržiūrėkite savo pristatymą ir per savaitę parenkite verslo planą. Būtinai pasitarkite su komanda – iškart išryškės, kaip skirtingai visi įsivaizduoja ateitį. Prisiminkite – verslo planas yra tik priemonė, kuriai neturite leisti valdyti savo ateities!

Reklama

From → Patirtis

4 Komentaras
 1. Mantas permalink

  Nera jo stumdytis, jei uzsidehei ideja, sumetei, kaip realizuoti ja, ir pradedi daryti viskas. o jau pakeliui galimos korekcijos ir pan. teisingai sako

 2. ExStudente permalink

  Pas mus verslo planas vis dar gaubiamas kažkokios mistikos. Mačiau keletą, kuriuos parengė jauni verslą pradedantys žmonės – tokios apimties, tokius nekonkrečius planus skaityti yra tikras laiko gaišimas. Reikia nepagailėti pastangų ir kuo labiau išgryninti, sukoncentruoti viską, ką išdėstei plačiame plane.

 3. Ausra G permalink

  jei moka planuotis ir pateikti savo idėjas tai moka, jei nemoka tai patartina į specialistus kreiptis pagalbos

 4. Nomeda permalink

  Viskas priklauso nuo sumanyto verslo dydžio, pakraipos. Atidaryti 20 km. m patalpose batu taisykla nereikia stebuklingo verslo plano, siekiant gauti keliu tukstanciu paskola. Kitas dalykas inovatyvus verslai arba kai reikia šimtų tūlstančių ar net molijonų veiklai pradėti ir plėsti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: