Skip to content

10 klausimų sau prieš atsisakant samdomo darbo bei pradedant savo verslą (I dalis)

2013/05/15

Verslas„Sprendimas palikti samdomą darbą ir pradėti savo verslą dažnai tampa rizikingas ir pakankamai daug streso sukeliantis žingsnis. Žmonės dažniausiai nepradeda kurti savo verslo, kadangi juos kankina baimė ir nežinomybė. Jie nežino kas gali nutikti palikus įprastą darbą bei bijo prarasti saugų ir ramų gyvenimą“, – teigia Sean Ogle, kuris atsisakė gerai apmokamo darbo finansų srityje ir išvyko dirbti į Tailandą bei įsteigė paieškos sistemų optimizavimu ir internetinių puslapių kūrimu užsiimančia įmonę.

Iš tiesų, kaip žinoti kada yra tinkamas metas imtis kardinalių pokyčių savo veikloje? Užduokite sau dešimt klausimų prieš atsisakant samdomo darbo.

1. Ar Jus erzina dabartinė darbinė veikla?

Didžioji dauguma žmonių, kurie svarsto ar verta pradėti savo verslą, yra nepatenkinti dabartiniu savo užsiėmimu, tačiau nėra užtikrinti ar imtis kardinalių pokyčių dėl nežinios bei neužtikrintumo.

Norint pradėti savo verslą, privalu turėti perspektyvią verslo idėją bei efektyvų marketingo ir veiksmų planą.

Išsamiai parengtas verslo planas Jums padės išvengti impulsyvių ir neapgalvotų sprendimų. Norint pradėti savo verslą, privalu turėti perspektyvią verslo idėją bei efektyvų marketingo ir veiksmų planą.

Kol dirbate su savo verslo idėja, rengiate planą, išlaikykite pastovias pajamas bei nuolatinį darbą kuo įmanoma ilgiau. Tik pasiryžę veikti pagal gerai apsvarstytą planą, nusprendę visą savo laiką atiduoti savo verslo plėtrai, palikite nuolatinį darbą.

2. Kokia bus Jūsų kasdienė rutina po pokyčių darbinėje veikloje?

Nevaržoma laisvė gali tapti didžiausia grėsme siekiant Jūsų naujai užsibrėžtų tikslų. Pradėję dirbti savarankiškai, įpraskite sudaryti tikslų savo darbų planą bei jo griežtai laikytis. Kai esate priklausomi nuo savęs, labai paprasta darbus atidėti, apgauti save, kad tai galite padaryti rytoj. Pirmosiomis savarankiško darbo savaitėmis dirbkite tuo pačiu laiku, kuriuo dirbote buvusiame darbe, kelkitės anksti, atlikite užduotis pagal nustatytą grafiką ir stenkitės būti disciplinuotu.

3. Kaip Jūs uždirbsite pinigus, kad išlaikytumėte savo verslą?

Kapitalo trūkumas yra viena pagrindinių kliūčių pradedant realizuoti savo idėją. Pirmiausiai, dar prieš paliekant nuolatinį darbą, pradėkite nuo mažesnių veiklų vykdymo, galinčio atnešti Jums pelną, tapsiančio verslo dalimi, bet ne nuo didelių užmojų bei ilgo bei demotyvuojančio pirmųjų pajamų laukimo. Jūsų verslas gali būti nepelningas nuo trijų iki penkerių metų, nepaisant to, kad ir įtemptai dirbate, todėl reikia gerai pagalvoti kaip reikės save išlaikyti šiuo pereinamuoju laikotarpiu. Numatydami kokie yra Jūsų finansiniai poreikiai bei galimybės, galėsite susikoncentruoti į naujo verslo kūrimą, o ne nuolatinį galvojimą kaip apmokėti savo sąskaitas.

4. Ar Jūs apgalvojote faktą, kad kuriant verslą galite susidurti su nenumatytomis išlaidomis?

Atrodo, kad veikiant pagal tikslų planą, neturėtumėte susidurti su netikėtomis kliūtimis, tačiau realybėje nutinka visko. Galbūt teks išbandyti visą eilę įvairių medžiagų, kad iš tiesų gautumėte tokį produktą, kurio siekėte, kuris būtų reprezentatyvus ir patrauklus klientams. Jeigu kažką gaminsite, galbūt prireiks laiko ir papildomų lėšų, o žinių trūkumas Jus privers patirti įvairaus masto gamybinių kaštų nuostolius ir pan. Tokie „nuklydimai” nuo plano gali būti netgi pražūtingi Jūsų verslui. Kuriant savo verslą, buvimas laisvai samdomu darbuotoju gali būti papildomų pajamų, skirtų neplanuotoms išlaidoms padengti, šaltiniu.

Reklama

From → Patirtis

3 Komentaras
  1. Naujys permalink

    Mažiausiai pusę šitų klausimų esu sau ne kartą uždavęs ir nesiryžau palikti samdomo darbo, nors kartais taip norėtųsi ant savo užupakalio sėdėti

  2. Mantas permalink

    Na cia – amzinas klausimas, buti ar nebuti, ryztis ar nesiryzti:) Atsakymo vieno nera. As biski pasibandziau kelias veiklas, nesigailiu, nieko neuzdirbau, tik praradau daug laiko, bet gavau ziniu, idomios patirties, pazinciu – linksma:)

  3. Dj Man permalink

    As taip pat nesiryzciau imtis savp verslo, nes aplinka nepalanki pradeti versla pas mus, mokesciai is karto smaugia

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: