Praleisti ir eiti į turinį

Kaip išlikti motyvuotu kuriant verslą

2013/05/02

VerslasVinstonas Čerčilis kartą pasakė, kad sėkmingai pasiektas tikslas – nėra pabaiga, o nesėkmė – ne pretekstas nutraukti veiklą. Suvokiant šią tiesą, privalu išlaikyti drąsą ir toliau siekti savo tikslų bet kuriuo atveju: ar sėkmingai pasiekėte užsibrėžtus tikslus, ar siekiant jų suklupote. Kitaip sakant, drąsa ir siektini tikslai yra mūsų motyvacijos rodiklis. Natūraliai kyla klausimas, kaip išlikti motyvuotam ir sistemingai siekti to, kas užsibrėžta. Pateikiame keletą patarimų, kurie Jums padės suvokti savo darbų svarbą ir išlaikyti savo motyvaciją.

1. Visų pirma supraskite, kad kiekviena diena yra galimybė padaryti darbą geriau. Ši paprasta frazė reiškia, kad kiekvienas nepasisekęs darbas, nepasiektas tikslas, nepasirašyta svarbi sutartis, turi galimybę virsti sėkme kitą dieną, t.y. kiekvienas naujas rytas atneša naują galimybę. Kiekviena diena – tai neišnaudota proga būti geresniu, stipresniu ir efektyvesniu. Paprasta metodika: įvertinkite praėjusią dieną ir išnaudokite naujas galimybes, veikite kitaip, nekartokite klaidų.

2. Jeigu neisiimsite iniciatyvos ir nebandysite įgyvendinti savo naujų idėjų, už Jus tai padarys kitas. Visuomet turėkite kur užsirašyti pačias netikėčiausias idėjas, net ir tokias, kurios atrodo neįtikėtinos ar neįveikiamos. Verslaus žmogaus motyvacija visuomet turi būti paremta mintimi, kad galima padaryti geriau negu tą daro Jūsų konkurentas.

3. Aplankykite draugus, kurie dirba samdomą darbą, pasižiūrėkite kaip jie sėdi savo mažuose kabinetuose ir neatitraukia akių nuo kompiuterio nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro, neturi galimybės patys priimti sprendimus. Jeigu šis vaizdas Jums leidžia suprasti, kad šis gyvenimo būdas ne Jums, kad dirbant tokį darbą nepasieksite savo tikslų, neišplėsite savo horizontų, nesulauksite sėkmės, kokios tikitės, neturėsite svarbių sprendimų priėmimo laisvės, reiškia, kad einate teisingu keliu.

4. Bendraukite su žmonėmis, kuriems sekasi, stenkitės atsiriboti nuo amžinai nepatenkintų savo gyvenimu žmonių. Socializuojanti su žmonėmis, kuriems sekasi geriau negu Jums, natūraliai jaučiamas noras būti geresniu negu jie. Tokie santykiai žmogų verčia laužyti savo vidinius psichologinius barjerus, dėl kurių dažnu atveju nėra pasiekiama tai, ko norisi.

5. Kiekvienų metų pradžioje nustatykite pagrindinį veiklos tikslą, numatykite ką norite pasiekti ir tikslingai to siekite. Daugiausiai orientuokitės į tas veiklas, kurios padės Jums pasiekti išsikeltą tikslą, t.y. pradėdami bet kokį kasdienį darbą pagalvokite ar ši veikla yra dalis Jūsų pagrindinio tikslo, ar ne veltui švaistote laiką.

Paskutinė ir svarbiausia taisyklė – kaskart vis perskaityti šias taisykles, įvertinti tai, ką jau pasiekėte, iš naujo save motyvuoti ir suprasti ar dabartinės Jūsų veiklos tiesiogiai koreliuoja su Jūsų esminiais tikslais. Atsiminkite, kad geriausių rezultatų pasiekiame tada, kada ne esame įpareigoti juos pasiekti, bet to norime ir tuo gyvename. Sėkmės!

From → Patirtis

6 Komentaras
 1. Verslunas permalink

  Visada megstu skaityti tokius patarimus-padrassinimus, bet tikrosios ju praktines naudos nezinau:D

 2. Dainava permalink

  Jei viską kuria žmogaus ryšys su žmogumi, to nereikia užmiršti ir kuriant verslą. būdavo kas pasigaudavo idėją – pardavinėsiu per internetą, nereiks socializuotis. Tai tokios publikacijos nėra blogai 🙂

 3. Vyc permalink

  Yep. Kurį laiką galima nebendrauti su niekuo, užsidaryti su savo projektu, bet po tam tikro laiko atitrūksti neišvengiamai nuo realybės, nebejauti, ko reikia žmonėms, todėl tas ryšys ir bendravimas su žmonėmis tikrai būtinas. Kitas klausimas – bendravimas su kitais žmonėmis internetu – atstoja gyvą bendravimą?:)

 4. Mantas permalink

  Ryšys – būtinas!!! Be kalbų, kaip sako vienas mano bičiulis:)

 5. Aušra permalink

  “Bendraukite su žmonėmis, kuriems sekasi, stenkitės atsiriboti nuo amžinai nepatenkintų savo gyvenimu žmonių.“ O jei tokie nepatenkinti žmonės yra tavo artimi žmonės, kolegos, su kuriais taip lengvai negali ar tiesiog nenori, nes kitos savybės jų labai geros, nebendrauti?

 6. Serbas permalink

  Skirkime normal7 darbuotoj1, nuo karjeristo ir viskas taps aisku. Karjeristui – draugas ar geras zmogus visai neidomu, jo draugas yra tas, is kurio galima naudos ispesti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: