Skip to content

Nenori dirbti namuose? Kurkis HUB‘e!

2013/04/26

hubVisame pasaulyje išplitusi HUB‘ų kultūra, sujungianti kūrybingus žmones ir skatinanti inovacijų sklaidą, įsivirtina ir Lietuvoje. Klaipėdoje įsikūręs HUB‘as atšventė pirmąjį gimtadienį, jo įkūrėjai džiaugiasi, kad uostamiesčio savivaldybė šią novatorišką veiklą paskelbė 2012 metų Klaipėdos miesto jaunimo iniciatyva.

HUB‘as – tai erdvė, kurioje buriasi ir kartu dirba nepažįstami, skirtingų veiklų, verslo sričių atstovai, jie dalijasi informacija, patirtimi ir ryšiais, neretai čia susipažinę verslininkai pradeda net kurti bendrus sėkmingus verslus.

„Prisipažinsime, kad kai Klaipėdoje nusprendėme įkurti HUB‘ą sulaukėme ir skeptiškų nuomonių. Vieni gūžčiojo pečiais, esą tai nebūsią populiaru. Kiti svarstė, ar įsikūrus bendroje erdvėje su kitais, nepažįstamais žmonėms, nebus rizikos, kad kas nors nusižiūrės tavo verslo idėją. Tačiau džiaugiamės, kad visi mitai buvo sugriauti ir mūsų HUB‘as plečiasi, vis daugiau veiklių, inovatyviai mąstančių žmonių nusprendžia įsikurti mūsų sukurtoje erdvėje. Kai mūsų klausia, kas tai yra HUB‘as, mes pasiūlome įsivaizduoti jaukios kavinukės, kuriame veikia internetas ir biuro samplaiką“, – pasakojo Klaipėdos universitete ekonomikos mokslus studijuojantis Justas Malinauskas, Klaipėdos HUB‘o įkūrėjas. Veiklus vaikinas pernai tapo vieno iš jaunimo verslumą skatinančių konkurso laimėtojų, konkurse „Užaugink verslo idėją“ jo verslo idėja buvo pripažinta geriausia.

Šiuo metu Klaipėdos HUB‘e įsikūrę 15 žmonių – marketingo specialistai, dizaineriai, IT technologijų atstovai, tačiau veiklų spektras čia neturi ribų, pavyzdžiui, čia veiklą plėtoja ir logistikos specialistai, neseniai įsikūrė verslininkas, kuris tiekia sporto salėms inventorių. Pasak J. Malinausko, svarbiausia, kad žmogus norėtų dirbti bendruomeniškoje aplinkoje.

„Didžiulis HUB‘o pliusas – tai, kad tau nereikia dirbti namuose. Neretai vos pradėję dirbti jaunieji verslininkai neturi pakankamai lėšų susikurti savo verslo erdvę, nuomotis patalpas, kurios kainuoja iš ties nemažai. Internetas, telefonas, darbo vieta – tai, ko tikrai pakanka verslo pradžiai. Tačiau tai tik materialūs HUB‘o privalumai, kur kas svarbiau – gaunama patirtis, mes siūlome patyrusius mentorius – žmones, kurie gali padėti įsteigti naują verslą, konsultantus, rengiame seminarus, verslumą skatinančius renginius“ , – privalumus dėstė J. Malinauskas.

Justas teigia, kad padėti jaunam, vos veiklą pradėjusiam verslininkui ypač svarbu, tačiau jeigu verslininkas pats nedega savo verslo idėja, deja, verslas gali būti pasmerktas žlugti. Vaikinas prisipažįsta, kad dar būdamas moksleivis ėmėsi verslo – kartu su dar keliais bendraminčiais pradėjo diegti IT sprendimus. Tačiau vien šia veikla vaikinas neapsiribojo ir, iš Šiaulių atvykęs į Klaipėdą, ėmėsi naujų verslo idėjų.

„Mintis dėl HUB‘o įkūrimo kilo spontaniškai. Tiesiog pamačiau, kad uostamiestyje tokios erdvės trūksta. Teisybę pasakius, neatlikau jokių rinkos tyrimų, nerašiau verslo planų. Tiesiog žinojau, kad to Klaipėdoje reikia ir džiugu, kad mūsų svajonė išsipildė. Darbas tokioje aplinkoje suteikia laisvę, tačiau ir priverčia susikaupti darbui, ko nepadarysi dirbdamas namuose. Kiekvienas dirbantis namuose, yra patyręs, kad namų aplinka nepadeda – blaško pašaliniai darbai arba yra rizika persidribti, nes tada sunku pajusti saiką“ , – apie pradžią pasakojo Justas, nevadinantis šios iniciatyvos verslu.

Kai Lietuvos statistika skelbia apie nesustabdomai didėjančią jaunimo emigraciją, Justas apie išvykimą į užsienį sako negalvojantis. Pasak vaikino, savo gerovę, sėkmingą verslą galima sukurti ir čia, Lietuvoje.

„Užsienyje smagu pakeliauti, praleisti atostogas, tačiau suskurti norimą gyvenimą galime ir čia. Visur gerai, kur mūsų nėra. Jeigu nori kurti savo verslą, nebūtinai reikia aukštojo mokslo diplomo, gerų dėdžių ar pažinčių. Svarbiausia, nestovėti vietoje ir drąsiai įgyvendinti savo idėjas. O HUB‘as gali tikrai prie to prisidėti ir jūsų verslo idėją ištraukti į dienos šviesą“ , – sakė J. Malinauskas.

Reklama

From → Patirtis

8 Komentaras
 1. Antonio permalink

  Mano vienas draugas Kaune kazkame panasiame isisnuomojes vieta – sake, kad gerai. Bet as manau, kad sitas variantas tinka tik studentams, jaunimui

 2. Verslunas permalink

  Super idėjaa, seniai Vakaruose prilipusi. Pas mus taip pat įsivažiuos

 3. Dainava permalink

  Hubas – tai tokia tusovočka, tik dienos metu 😀 Įdomu, kur konkrečiai Klaipėdoje įsikūręs?

 4. Mantas permalink

  As tai nebandziau, bet jei buciau jaunesnis, tai bandyciau butinai – ir smagu, ir naudinga;) Idomu alaus jie isgeria po darbo?;)))

 5. Zilvis permalink

  Pirmą kartą girdžiu apie tokį dalyką, man neatrodo rimtai, kaip pažaidimas studentų atrodo

 6. Serbas permalink

  man taip tai naujas dalykas, bet skamba gerai. Jei dabar būčiau studentas ir norėčiau pažaisti verslą, tai eičiau ten pasitrinti

 7. Tesingas permalink

  Ideja idomi

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: