Skip to content

Įdomu: Dideli duomenų kiekiai gali daryti didelę įtaką verslo sėkmei

2013/02/09

informacijaIBM nustatė , kad kiekvieną dieną pasaulyje sukuriama 2.5 eksabaitų (1018) naujų duomenų. 90% šiai dienai esančių visų duomenų buvo sukurta per pastaruosius du metus. Duomenys gaunami iš sensorių, kuriais fiksuojami klimato duomenys, interneto ir mobilių prietaisų, GPS įrenginių – ir tai tik nedaugelis pavyzdžių iš kur gaunamas toks kiekis duomenų.

Versle būtina valdyti didelius duomenų kiekius (angl. big data). Tai rodo Oracle tyrimas, kuriame dalyvavo daugiau negu 300 JAV ir Kanados kompanijų vadovų. 93% iš jų mano, kad dėl nesugebėjimo įvertinti visos jiems prieinamos informacijos jie praranda galimybes padidinti savo pajamas. Beveik visi (97%) teigė, kad jų įmonėse per ateinančius du metus reikia patobulinti informacijos išgavimą.

Dideli duomenų kiekiai yra aktualūs ne tik didelėms kompanijoms. Duomenų analizė gali padidinti pajamas ir maksimizuoti įmonės pelną. Siekiant išlaikyti bet kokio dydžio įmonės konkurencingumą būtina valdyti didelius kiekius duomenų susijusių su įmone ir aplinka, kurioje įmonė veikia, nes tikėtina, kad konkurentai jau tai daro. Dalis duomenų dažniausiai net nepanaudojami, nes juos sudėtinga pasiekti arba jų pateikimo forma nesuprantama. Jau yra įvairių programinės įrangos sistemų, kuriomis naudojantis galima efektyviau vykdyti duomenų surinkimą, analizę ir duomenų rūšiavimą. Tokiu būdu iš duomenų išgaunama informacija, o jau iš turimos informacijos daromos įvairios įžvalgos ir apibrėžiamos veiklos perspektyvos – tai įmonei suteikia papildomas konkuravimo galimybes.

Viena iš svarbiausių didelių duomenų kiekių panaudojimo galimybių įmonėse yra galimybė numatyti ateitį. Taip kaip policija naudoja praeities duomenis nusikaltimų vietos ir laiko prognozavimui, taip ir įmonės naudoja užfiksuotus klientų elgesio internetinėje erdveje duomenis naujų produktų įvedimo į rinką modeliavimui. Internetas ir mobilus ryšys, iš pradžių produktų ar paslaugų pardavėjams buvo kaip bendravimo su savo klientais realiu laiku priemonė. Dabar jau didesnė reikšmė teikiama pokalbių analizei siekiant apibrėžti kliento nuomonę, produkto tobulinimo poreikį, numatyti viešųjų ryšių kritinius aspektus, suprasti besikeičiančius poreikius bei sampratas.

Informacinės technologijos yra šiandieninių įmonių varomoji jėga, ypač tai taikytina pramonės šakoms, kuriose naudojami arba sukuriami dideli duomenų kiekiai. Tokioms pramonės šakoms atstovaujančios kompanijos vis dažniau orientuojasi į IT sprendimus, kurie apima konkrečiai pramonės šakai sukurtus produktus, padeda valdyti nuolat didėjančios apimties duomenis ir gauti įžvalgas, pagerinti klietų aptarnavimą ir svabiausia, pasinaudoti naujomis verslo galimybėmis.

Reklama

From → Naujienos

15 Komentaras
 1. Kaip sakydavo mano šefas: mes turime daug duomenų, bet visai neturime informacijos…:)

 2. Išvis blogiausiai yra prisidaryti “greitų“ statistinių analizių ir prisidaryti “greitų“ išvadų. Tai netgi labai smagu ir malonu. Esu matęs tokių, kur susiedavo kaklaraiščio spalvą su nosies ilgiu:) Deja, kartais ir “protingiausios“ analitinės IT programos “statistikams“ proto neprideda…

 3. Dainava permalink

  Informacija naudinga, bent jau paprastą rinkos apžvalgą pasidaryt. Apie nosies ilgį nebūtina, tiesiog ar pakankamai didelė rinka, ar ne per daug konkurentų, gal verta / neverta eiti.

 4. Ausra permalink

  😀 prajuokinot

 5. Ausra permalink

  O jei rimtai, tai duomenu srautai yra gasdinancio dydzio, tik teoriskai isivaizduoju, kaip juos galima butu bent is dalies suvaldyti – pasiemus kelis kriterijus, keliais skerspjuviais rinkos analize pasidaryti, tada matytusi bendras vaizdas, info butu naudinga

 6. Ciobiskis permalink

  Reikia daugiau viesai prieinamu duomenu, duomenu baziu. I Lietuvos kaimus nutiestas sviesolaidinis internetas, tai butu galima isnaudoti. Laikai, kai kooperatyvu laikais pardavinedavo Rusijos ar Vokietijos verslo katalogus senai praejo. Tuoj ir kaimas clloud computing naudos.

 7. BilVein permalink

  Kiek zinau, pasaulyje daug nemokamu duombaziu veikia, pvz. verslininkas Vladas Lasas su tuo garsiuoju Bransonu ikure laivu duombaze, kurioje galima patikrinti bet kurio krovininio laivo tarsuma

 8. Dainava permalink

  Jeigu žinotum tikrai ko reikia ir struktūruotai ir kiek netgi savo mikrorajone (pvz kompoiuterių ten kiek televizorių, ar verta steigti kompų remonto filialą), tikrai būtų naudinga ir smulkiam verslui. O tai dabar nemokama statistikos departamento duombazė tai ką ji fiksuoja plačias tarprespublikines tendencijas, iš kurių nieko neišpeši, kai reikia praktiškai kurtis.

 9. Kriste permalink

  Geras pastebejimas:)

 10. Ciobiskis permalink

  Dabar jau ir traktorius tuoj palydovas per GPS valdys, tai ką jau ten kaimo žmones – pasišeri, užmeti meškerėlę, ir trauk pelną…

 11. Dainava permalink

  Gal įvyks perversmas, ir kokiam Londone prasuks su tomis datomis bizniuką ir lietuvią programeriai. Kol kas tai kaip turguje – atidaro paviljoną, jei veikia, tai ir neišsikelia…

 12. Donas permalink

  Girdejau, kad pastaruoju metu bandoma labai laginti ir nulauzti visa interneta

 13. Karolis permalink

  Ciobiskis>smaikstus komentaras, prajuokino:)

 14. Tesingas permalink

  :DD

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: