Praleisti ir eiti į turinį

Sėkmės istorija: kukurūzų karalius iš Kudirkos Naumiesčio

2013/01/28

Mindaugas ValaitisMindaugą Valaitį iš Kudirkos Naumiesčio (Šakių r.) daugelis Lietuvos žmonių dar prisimena kaip realybės šou „Baras“ dalyvį. Tačiau mažiau kam žinoma, kad šis jaunas žmogus – dar ir sėkmingo verslo savininkas. Šiame Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko parengtame straipsnyje pateikiama Mindaugo verslo patirtį.

M.Valaitis yra baigęs Lietuvos žemės ūkio universitetą (dabar – ASU), o studijų metais, kaip ir daugelis studentų, pasinaudojo galimybe išvykti padirbėti į užsienį. Anglijoje, salotų fabrike dirbęs vaikinas nesnaudė – domėjosi viskuo ir vis suko galvą, kaip įgytą patirtį panaudoti Lietuvoje.

Savarankiško verslo pradžia buvo sunki ir kukli – prisimena Mindaugas tuos metus, kai pradėjo kurti savo verslą žemės ūkio sektoriuje. Tačiau visos kliūtys buvo įveiktos. Šiandien jis, jaunasis ūkininkas, valdantis nedidelį, tačiau modernų bulvininkystės ūkį. Ūkio metinė apyvarta – apie 1 mln. Lt. Mindaugas taip pat augina ir saldžiuosius kukurūzus, kuriuos superka vienas iš prekybos tinklų. (Beje, vertėtų paminėti, kad be savo verslo, Mindaugas rūpinasi ir tėčio firmos – UAB „Valjona“ reikalais, ši firma atstovauja Lietuvoje didžiausiai pasaulyje sėklų firmai „Pioneer“).

Paklaustas, ką laiko verslo sėkmės paslaptimi, vaikinas tikina, kad tik ūkyje naudojama moderni ir naši technika, taikomos naujausios technologijos garantuoja produkcijos kokybę, o tuo pačiu ir nuolatinius klientus.

Konkurencija verčia nuolat tobulėti ir spėti su rinkos pokyčiais – teigia Mindaugas. Verslininkui privalu būti drąsiu, turėti idėjų ir nebijoti jas įgyvendinti. Be to, būtina būti smalsiam ir domėtis, kokia gi kitų patirtis. Pagal Mindaugą šios verslininko savybės yra pagrindinis verslo sėkmės garantas.

Artimiausiuose Mindaugo planuose ketinimai toliau plėsti ir modernizuoti savo ūkį. Šią ūkio plėtrą jaunasis ūkininkas sieja su ES fondų parama. Rengiamas ūkio modernizavimo projektas bus jau ketvirtas, kurį planuoja įgyvendinti Mindaugas.

Jaunus žmones, abejojančius, ar verta imtis savo verslo, Mindaugas ragina: tiesiog būtina pradėti! Jei nepradėsite, taip ir nesužinosite pasiseks ar ne, šypsosi vaikinas. Mindaugui pravertė Vokietijos ūkininko, pas kurį kažkada teko dirbti, „įkalta“ frazė „Geht nich – gibt’s nicht!“ (šią frazę reikėtų suprasti maždaug taip, jog nėra tokio dalyko kaip „man neišeina“, ar „tai neįmanoma“). Šis posakis iki šiol yra Mindaugo gyvenimo moto.

Taigi, patirtis byloja – jei labai stengiesi, nėra neįmanomų dalykų. Jaunuosius kolegas kartu su Mindaugu raginame žengti pirmąjį savarankiško verslo kūrimo žingsnį, nes jis gali tapti naujo, įdomaus ir daug galimybių atveriančio kelio pradžia!

From → Mūsų sėkmė

21 Komentaras
 1. Vycka permalink

  tas realybes soiu tai s.. buvo, o kad pradejo rimtais dalykais uzsiimineti tai gerai

 2. Xitra permalink

  Kazkaip sykstokai apie tuos verslus bulvininkystes ir kukuruzu aprasyta:) Idomu is kur gavo pradiniu lesu ir kaip viskas apskritai atrodo – koki kieki isaugina, ar tinkamas klimatas

 3. Bila permalink

  Bet kuriuo atveju, gerai, kad ir normaliu zmoniu kaime lieka, o ne tik prasigere pusprociai, kurie tik su deganciom cigaretem uzmiega ir sukelia gaisrus

 4. Yra ūkininkai ir yra kaimas. Kaimas kaip buvo prasigėręs, toks ir liko.

 5. Bila permalink

  O tu tame Kudirkos Naumiestyje buvai, Šmycka?

  • Šmycka permalink

   Koks skirtumas. Užtenka televizorių pasižiūrėt laikraščių paskaityti. O dar pro kokį kaimą pravažiuoti ganosi ten tokie kur ne šiandien tai rytoj ką nors padegs. Kas kita ūkininkų sodybos stovinčios atokiau. Ne vienoje tokioje kaimo turizmo esu ir pats buvęs.

   • Ciobiskis permalink

    Kudirkos Naumiestis, kaip ir visa Suvalkija turėjo tą privalumą, kad turtingos žemės. Anksčiau buvo arti ir Prūsija, vis ką ūkininkavimui nusižiūrėt, na dabar reikia toliau pavažiuot.

 6. Dainava permalink

  Pasirodymas šou “Baras“ padėjo, bet realiai daug kas matyt priklauso nuo vyresnio giminaičio verslo. Gal tai ir nėra blogai, kaip tik – gerai. Įdomu, ant kiek bendradarbiauja su šalies konditeriais, ar eksportuoja į užsienį…

 7. Dainava permalink

  Įdomu, kas tą kukurūzo burbuolę perka, vienu žodžiu/ Gal KFC?

 8. Va, puiku tie Lietuvos jaunieji ūkininkai. ASU ir dar buvau sutikęs, kur nuo pagalbos vyresniųjų giminaičių verslams pradeda, o po to ir patys savo įsuka… Sena, gera tradicija:)

 9. O dar visur matosi užsieniai. Tas Vokietijoje pasižiūrėjo, pasibandė, anas – JAV, trečias dar kitur. Gąsdina mus visokie globalizacija, betgi faktai rodo ką kita.

 10. Šmycka permalink

  Globalistai – kiaulės. Ne visi sugeba verslininkais būti. Tai jiems ką – už minimumą lenkti nugaras globalistui lietuviui, kuris pelną pasidalins su globalistu vokiečiu kokiu nors? Daugumai ir belieka tik prasigerti už bedarbio pašalpas.

  • start2012 permalink

   Geram globalistui reikalingi ir geri darbininkai. Tokiems gerai mokama. Jei jis prasigėręs – ne globalisto reikalas. Blogas globalistas anksčiau ar vėliau žlugs.

 11. Ciobiskis permalink

  Manau perdaug dėmesio globalizmui ar perdėtam “žemės mylėjimui“ kaip Pranciškus Šliužas skiriama, paskui visokios keistos išvados daromos… Juolab, kad straipsnis ne apie tai, o apie tai, kaip prisitaikyti kaime, kad dirvonai naudą neštų

 12. Dainava permalink

  Bedarbystę Kudirka įveiks.

 13. Emigrante permalink

  jaunas bičas, gal mokslinėje srityje ir ne ką būtų nuveikęs, bet su tėvu gerai sutaria, turėjo žemės ir pirmyn. Man tai čia geras pavyzdys atrodo, nereikia kabinėtis be reikalo ten kur nereikia

 14. Brigita S. permalink

  Kad jaunas vyras imasi aktyvios veiklos kaime – puiku. Kitas dalykas, kurį girdėjau viename bankininkų renginyje – regionų analizės pristatyme, žurnalistai klausė, kad neišvengiamai dalis kaimų/miestelių nyks, išliks tie, kurie sugebės kažkaip išsiskirti, sudominti, pritraukti turistus, investicijas savo verslams. Druskininkai – kurortas rimtas patapo, Biržū verslininkai susivieniję, ir nors neturi nieko išskirtinio, atvykusiam svečiui iš karto daug pasiūlo per trumpą laiką pamatyti, išbandyti, nes veikia išvien

 15. Socdemas permalink

  baikit viena karta tuos druskininkus kaip gera pavyzdi kisti, anokia sekmes istorija kai meras socdemas per amziu amzius dekeje sedi savo ir diktatoriumi patapo. Ten nera jokios demokratijos, pabandyk pasakyt jam ka nors pries

 16. Malinovskis permalink

  Koks skirtumas kas tas meras ir ka veikia, jei kurortas spindi ir tviska ir toliau pleciasi?!!! Pamenat kaip ten viskas sovietinei atrode dar pries kokius 10 metu?

 17. Dainava permalink

  Kukurūzų karalius, išeina, daugiau iš Kaliningrado turėtų gyvent, gal dar lenkams produkciją teikti.

 18. jurgita permalink

  musu Mindaugas saunuolis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: