Praleisti ir eiti į turinį

Jūsų dėmesiui – dešimtasis VERSLO STARTO numeris

2012/12/12

START logotipasŠtai ir dešimtasis Verslo starto naujienų numeris, kuriame pasidalinsime įdomiais faktais bei aktualijomis. Šiuo naujienlaiškiu periodiškai pateikiame skaitytojams su studentų verslumu (ir ne tik) susijusių renginių anonsus, neformalaus verslumo ugdymo mokomosios medžiagos konspektus, praktinius straipsnius apie verslo pradžios žingsnius. Visa tai stengiamės pateikti neformalia, draugiška kalba.

Dešimtajame naujienlaiškyje supažindinsime Jus su Pareto dėsniu ir jį suformavusiu žmogumi bei sužinosime, kaip šis dėsnis veikia ir kaip jį pritaikyti. Taip pat kviečiame pasidžiaugti su Klaipėdos mokslo ir technologijų parku, kuris visai neseniai pajūryje atšventė savo 10-ąjį gimtadienį ir tą progą paminėjo tarptautine “East link“ konferencija.

Papasakosime apie Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei vilniaus kolegijos  vykdomą projektą, susijusį su studentų verslumo ugdymo problemomis ir plačiaus susipažinsite su Europos Sąjungos šalyse sėkmingai veikiančiu EUROPRISE modeliu.

Rubrikoje „Verslo pradžia: žingsnis po žingsnio“ kalbame apie galimas verslo lengvatas bei finansavimą. Supažindinsime su finansavimo galimybėmis bei kiekvieną jų aptarsime.

Devintajame naujienlaiškyje supažindinome Jus su Will Cardwell, vadovaujančiu Alto universiteto Entreprenerystės centrui, todėl šiame naujienlaiškyje tęsime šią pažintį. Skaitykite tęsinį interviu, kuriame Will Cardwell pasakoja apie pagalba jaunimui, jų skatinimą dalyvauti „startupų“ veikloje. Taip pat aptaria skirtumus tarp Lietuvos ir Suomijos “Startupų“.

Tikimės, kad skaitymas neprailgs ir pasisemsite naujų žinių bei įdomių faktų.

Kaip jau minėjome ankstesniuose naujienlaiškiuose, iškilus klausimams arba prireikus konsultacijos visada galite kreiptis į artimiausią START konsultantą, kurių sąrašą rasite čia.

Primename, kad kartu su šiuo naujienlaiškiu yra leidžiamas internetinis verslumo dienoraštis “Pradėjau“, kuriame rasite naujausias žinias apie START’o eigą ir žmonių požiūrį į verslumą.

Daugiau informacijos apie projektą galima rasti čia…

Užsiregistruoti dalyvavimui mokymuose ir kitose projekto veiklose galima užpildžius ANKETĄ ir atsiuntus ją el.paštu start@ktc.lt.

Verslo idėjos pateikimo formą galite rasti čia… Jei reikės pagalbos užpildant šią formą, kreipkitės el. paštu start@ktc.lt arba tiesiogiai į vieną iš projekto partnerių pagal savo gyvenamąją ar mokymosi vietą. Kontaktus galite rasti šio naujienlaiškio apačioje.

Linkime gerų idėjų ir laukiame prisijungiant prie kuriančių savo verslą!

From → Naujienos

13 Komentaras
 1. Gailius permalink

  Ne viskas man cia gal ir labai naudinga, bet ta rubrika RUBRIKA. Verslo pradžia: žingsnis po žingsnio tai tikrai gera

 2. Gailius permalink

  Šį kartą aiškiai apie finansavimą parašyta, lengviau susigaudyti galimybėse, o ne tik galvoti apie paskolas iš banko ar skolinimasi is draugu. Pvz, tik buvau girdejas apie INVEGA garantijas. pasirodo galima paskolai garanta is ju gauti

 3. Čiobiškis permalink

  Naudinga paskaityti apie Pareto dėsnį, teko įsitikinti, kad jis tikrai veikia įvairiose srityse – nuo žemės ūkio iki konsultantų paslaugų…

 4. Kad Pareto dėsnis veikia, įsitikinau iš savo praktikos daugybę kartų. Matavimų neatlikau, tai negaliu tvirtinti, kad tikrai 80/20 santykiu, bet kad kažkas tokio, tai tikrai. Pradinė įdėja ir keli darbai su ja paprastai suteikia gana greitą ir didžiausią rezultatą, o jau rezultato dailinimas užima daugybę laiko, resursų ir duoda žymiai mažiau “išeigos“. Bėda ta, kad norisi viso 100%, o ne 80%, tam reikia tinkamai įsivertinti, nusiraminti, nusistatyti kur gali leisti ne 100%, ramiai priimti kritiką, numatyti sekančius etapus kai iš tų 20% vėl padarysi 80% ir ar to reikia ir t.t. Žodžiu, dėsnis paprastas, tačiau praktikoje ne taip paprastai pritaikomas:)

 5. Valio! Jau yra START konsultantai nurodyti. Gal buvo ir anksčiau, bet nepastebėjau. Būtų gerai, jei kas sukeltų prie kontaktų.

 6. Įdomu dėl tos anketos. Tai ką, galima užsiregistruoti mokymams ar praktikai dabar, dar nesant projekto dalyviu? O ką reiškia “Be to, aš suprantu, kad jei negalėsiu dalyvauti projekto veiklose aukščiau nurodytame laikotarpyje dėl kitų priežasčių nei liga, sveikatos problemos ar force majeure, tuomet projekto vykdytojo veikla gali būti pripažinta neįvykdyta“? Juk ten laikotarpis nuo 2012 m. balandžio mėn., o dabar jau gruodis. Ir kaip lengvai išsiaiškinti kokie renginiai dar liko?

 7. Saule permalink

  Is tikro PAreto desnis veikia. Ir as tuo isitikinau dirbdama patarnavimu srityje 🙂

 8. Z_fan permalink

  Haha, matau, kad pralinksmino visus Pareto desnis;)

 9. Vejas permalink

  😀

 10. Ciobiskis permalink

  Pareto dėsnis ne tik versle pritaikomas. Net ir bites augindamas pajunti 🙂

 11. Ciobiskis permalink

  Jau seniai numerio nesulaukėm, įdomu kada bus naujas numeris.

 12. Slashas permalink

  Toks vaizdas, kad truputį nereguliariai išeina tas naujienlaiškis

 13. Slashas permalink

  Bet gerai, kad apskritai išeina;) 😀

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: