Skip to content

Jaunų verslininkų Kaune sukurtas kompiuterines programas naudoja ir „Apple“ gerbėjai, ir Honkongo mokyklos

2012/11/08

Lapkričio 8-ąją – Verslo dieną – aštuntą kartą Kaune, KTU regioniniame mokslo parke (RMP) buvo pagerbti šiame parke įsikūrę jaunieji verslininkai, pasidalinta patirtimi ir žiniomis apie naujas verslo galimybes, pažvelgta į pasaulines tendencijas ir jų atspindį Lietuvoje.

Prieš prasidedant oficialiai apdovanojimų ceremonijai, žodį taręs KTU RMP direktorius Pranas Bernardas Milius akcentavo, kad pradedantiems verslininkams labai naudinga visokeriopa pagalba iš šalies. Ją gavusi jauna įmonė, turi didesnių šansų išlikti. P.Milius pateikė statistiką, kad tik viena iš dešimties naujai įsteigtų bendrovių Lietuvoje per dvejus metus „nenumiršta“.

„Džiugu, kad iš 140 su KTU regioniniu mokslo parku reikalų turėjusių įmonių „mirė“ tik 10 proc. Tai rodo, kad jaunam verslui labai svarbios kompetetingos konsultacijos, draugiška, padedanti aplinka“, – sakė P.B.Milius.

Nominacijos jaunoms įmonėms įteiktos už nuopelnus sėkmingai pradedant ir plėtojant verslą ir aktyvų studentų įtraukimą į verslą. Jas paskelbė ir įteikė renginyje dalyvavę Ūkio ministerijos, Kauno savivaldybės, Kauno technologijos universiteto atstovai.

Svarbiausia rinka – JAV

Nominacija už sparčiausią augimą apdovanota bendrovė „Macmanus“, kurianti „Apple“ produktų, „Mac OS X“ operacinės sistemos vartotojams skirtas aplikacijas ir  programinę įrangą. Savo produkciją Kaune įsikūrusi bendrovė pristato su „Macmanus“ ir „Applesoft“ prekiniais ženklais.

Prieš pusantrų metų įkurtos bendrovės darbuotojų skaičius išaugo nuo 2 iki 10. Svarbiausios rinkos – JAV ir Europa, taip pat žvalgomasi ir į likusį pasaulį. Apie „Macmanus“ produktus rašo žinomi „Apple“ vartotojams skirti interneto žurnalai, produktai pardavinėjami „Apple Store“ e.parduotuvėje.

Ūkio ministerijos Inovacijų ir žinių visuomenės departamento direktorius Erikas Jankauskas pasidžiaugė, kad „nereikia būti Silicio slėnyje, norint sukurti gerą IT produktą ir įžengti į pasaulinę rinką“.

Investavo Honkongo kompanija

Nominacija už veržlų startą atiteko šių metų vasario 29 d. įkurtai internetinių sprendimų bendrovei „Synergy Technologies“. Jos vadovas Jonas Andrijauskas pasakojo, kad pradėti verslą pastūmėjo pažintis su Honkongo investicinės kompanijos „RGL Holdings Limited“ generaliniu direktoriumi ir investuotoju Jongu Lee.

„RGL Holdings Limited“ aktyviai investuoja į pelno ir nepelno siekiančias socialines organizacijas, spartų augimo potencialą turinčias ir naujus produktus ar paslaugas kuriančias pradedančias įmones.

Vos prieš pusmetį įkurta „Synergy Technologies“ jau gali pasigirti sukūrusi mokyklų valdymo sistemą „Pacific“, kurią naudoja penkios Honkongo mokyklos. Svarbiausias dėmesys – paprastam ir efektyviam programos valdymui.

Visas kolektyvas – iš KTU

Nominacija už studentų įtraukimą į verslą atiteko prieš metus įkurtai bendrovei „Agito“. Visi jos nariai, „išskyrus gražią buhalterę“, yra buvę ar esami KTU auklėtiniai.

Įmonė specializuojasi vaizdų analizės ir jos pritaikymo pramonėje srityje. „Agito“ kuriama sudėtinga vaizdų analizės sistema „AceVision“ gali būti pritaikoma įvairiausiose srityse, nuo elektronikos iki maisto ar sunkiosios pramonės.

Po oficialiosios dalies įdomią paskaitą „Investicijos į inovacijas – šansas būti lyderiu“ pravedė dr. Vladas Lašas. Kosmosu susidomėjęs verslininkas atskleidė kelis galimus verslo proveržius – kosmosas, žaliosios technologijos.

Reklama

From → Mūsų sėkmė

14 Komentaras
 1. Taigi, naujoji karta, naujosios technologijos. “Macmanus“ – įsikūrusi Kauno KTU regioniniame mokslo parke verslą pradeda ir išvysto pirmiausiai JAV, tik tada Europa, tada dar toliau. Seniau, pamenu, jei tik kas nors ką nors išvykęs į užsienį padarė, žiniasklaidoje aprašinėdavo ištisai. O dabar verslo atvejai? Ar tai jau visiškai įprasta pasidarė, ar tik ta žiniasklaida domisi visokiausių, bet ne verslininkų sėkme?

 2. „Synergy Technologies“ atvejis išvis įdomus. Iš kur jo pažintis su investuotoju? Iš “investuotojų konferencijos“? Gaila, nepapasakojo. Užtai “Agito“ papasakojo, kad “pasimeldę“ jie surado pirmuosius “investuotojus“ savo KTU aplinkoje. Tai KTU regioninio mokslo parko direktoriaus pavaduotojas ir, kaip supratau, keletas jų srities specialistų iš KTU. Investicijų žiniomis pakako verslo plėtros pradžiai. Atvejis vertas pabandymo. Tai tau ne “investuotojų konferencija“:)

 3. Ir dar įsiminė kaip “Macmanus“ direktorius pareiškė, kad dabar universitetai ruošia pernelyg siauros specializacijos specialistus. Konkrečiai programavimo. Įdomu. Aš daugiau girdėjau nusiskundimų, kad pernelyg “plataus profilio“ specialistai, žino po truputį apie viską, bet gerai apie nieką, o, pasirodo pas “Macmanus“ patenka tokie, kurie apie ką nors nieko nežino ir to bijo…

 4. Dainava permalink

  Nežinom, nežinom kur susitiko su investuotoju. Kaip tokią informaciją sužinoti? Gal ji tiesiog nevieša ir jos niekada nesužinosim…

 5. Ciobiskis permalink

  Įdomu būtų sužinoti apie Agito kuriamą vaizdų analizės technologiją. Gal ir žemės ūkyje yra pritaikoma? Deja, sužinojome tik kad turi gražią buhalterę…

 6. To Ciobiskis permalink

  Kiek supratau, tai, grubiai tariant, vaizdo davikliai analizuoja judejima daiktu, o sudetinga programine iranga, pagal duotas isduotis, pvz., gali isimti is konvejerio reikalavimu neatitinkancius gaminius. Zemes ukyje irgi tai aisku pritaikoma, tik reikalingos dideles labai investicijos. Nes visada sunku ivesti i rinka inovacijas

 7. Alyva T. permalink

  Del to plataus ar siauro profilio specialistu rengimo, tai sunku ka nors atsakyti vienareiksmiskai. Reikia ivertinti, kad LTU dar labai gajos specialybiu mados, i univerus verziasi pernelyg daug zmoniu, o kolegijos kazkur prapuola, todel patys sau jauni zmones ir padaro meskos paslauga, kai gave diploma supranta, kad neturi ka su juo veikti. Kita vertus, reikia pripazinti, kad bakalauro studijose ir reiketu igyti tvirta, gera bendra ziniu bagaza, ant kurio butu galima statyti tolesne savo karjera, specializuojantis i kazkuria puse, kaip ir macmanus sako – tegul ateina su placiu atviru ir kvalifikuotu poziuriu, o tada jau mes nukreipsime i siauresne sriti, svarbiausia nenuvertinti saves ir nebijoti naujoviu, issukiu

 8. Alyva T. permalink

  Dar viena tik mintis, butu idomu sita paminetas imones stebeti, kaip jos veikia, vystosi po metu, treju, penkiu… ar tokios smulkios, perspektyvios ir isliks, ar taps normaliomis kompanijomis

 9. Panašu, kad ne visi mąsto kaip tas “Macmanus“. Pažvelgus į darbo pasiūlymus programuotojams taip ir mirga reikalavimais kažkiek tai metų specializuotis dirbti viena ar kita programa. Tas pats ir ne su programuotojais. Gaila.

 10. Dar vieną bendrą nominuotų firmų ypatybę pastebėjau. Tiek “Macmanus“, tiek „Synergy Technologies“ savo veiklą (tiksliau – pardavimus) pradėjo toli nuo Lietuvos ir net neaišku ar išvis į Lietuvos rinką eiti kada ketina. Iš šito straipsnio tik nelabai aišku kur ką daro “Agito“. Tai gal Lietuvos rinka pati jokių inovacijų priimti “nenusiteikusi“ ir inovatyviai įmonei reikia iš karto pradėti mąstyti nuo tarptautinio verslo? Nelengva, tada, jaučiu, bus START dalyviams pirmų kursų studentams…

 11. Gailius permalink

  Agito turbut dar tik pradeda ir tik banduomuosius klientus turi, kaip ir daugelis startupu imoniu, kurios tik pasiulo modelius, kurie gali veikti realybeje, bet iki to, kad tai butu masiska ir juo pasitikima – ilgas kelias.

 12. Čiobiškis permalink

  Labai įdomu, kokie tie “Agito“ klientai, iš kokios srities, gal jau įdomūs keliai praskinti.

 13. Dainava permalink

  Įdomu, kaip per pusmetį pažengė, ar tą patį plėtoja, ar turėjo kažkiek keistis.

 14. Ciobiskis permalink

  Jau gal bankrutavo, kad netenka girdėt… arba tyli kaip pelė po šluotą, pelną skaičiuoja 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: