Praleisti ir eiti į turinį

Penki bendri garsiausių ir sėkmingiausių pasaulio antreprenerių bruožai

2012/10/30

Ne kiekvieną, kuris pradeda savo verslą, lydi sėkmė. Ir daugelis iš tų, kurios lydėjo sėkmė, klydo ne kartą, kol atrado tą savo nišą, verslo idėją, atnešusią sėkmę. Lyginant turtingiausių pasaulio antreprenerių asmenybės bruožus matyti, kad jie pasižymi tam tikrais bendrais bruožais.

Štai šie 5 bendriausi bruožai:

1. Atkaklumas

Kai kuriems sėkmingiems verslininkams bent kartą per savo karjerą teko susidurti su įmonės bankrotu dėl prastos verslo idėjos ar blogo planavimo. Tačiau kitiems, atėjusiems iš neturtingų šeimų, pavyko įveikti šias pagrindines kliūtis, pakeliui į savo sėkmės istoriją. Turtingiausias Vokietijos žmogus Karl Albrecht, (turtas vertinamas daugiau nei 23 mlrd. JAV $), buvo šachtininko ir kepėjos sūnus. IKEA įkūrėjas Ingvar Kamprad pradėjo nuo degtukų pardavinėjimo kaimynams savo mažame kaime, prieš tapdamas žuvies, rašiklių, baldų pramonės magnatu.

2. Kūrybiškumas

Kūrybiškumas – idėjų ir inovacijų esmė. Idėjos ir inovacijos finansinės sėkmės pagrindas. Sergey Brin ir Larry Page sukurdami naujus paieškos variklius įsteigė “Google“, moderniausią paieškos sistemą internete. Steve Jobs ir Apple su „iPod’ais“, “iPhone’ais“, “MacBook’ais“ padarė perversmą mobilių įrenginių pramonėje. Kaip rodo praktika, daugeliu atvejų atskira kūrybinė idėja jos autoriui gali atnešti milijardus.

3. Rizikos prisiėmimas

Be rizikos niekada nebus ir atlygio. Daugybė dabar žinomų garsių milijardierių rizikavo viskuo siekdami įgyvendinti savo idėjas. Pavyzdžiui Bill Gates metė mokslus Harvardo universitete, kad įkurtų “Microsoft“ kompaniją.

4. Talentingi žmonės

Kaip nebūtų keista kai kurie iš turtingiausių pasaulio žmonių pradinį kapitalą finansuoti savo naujai verslo idėjai įgijo darbuodamiesi visiškai skirtingoje niekuo su šia idėja nesusijusioje srityje. Kirk Kerkorian savo pirmąjį 100 milijonų $, skirtų Las Vegas Strip ir MGM Studios viešbučių plėtrai, užsidirbo pirkdamas ir parduodamas lėktuvus ir jų degalus. Jeffrey Bezos kompiuterių specialistas iš Wall Street, keliaudamas po JAV, sugalvojo Amazon.com verslo idėją.

5. Turintys aiškią ateities viziją

Gebėjimas atpažinti ir pasinaudoti tam tikro produkto ar paslaugos “ateities vizija“ užtikrinančią finansinę sėkmę. Jorge Lemann ir jo partneriai 1970-aisiais įsteigė „Banco garantia“, investicinės bankininkystės įmonę. Užuot likęs patenkintas sėkminga investicinės įmonės veikla, jis pamatė potencialą alkoholinių gėrimų rinkoje. Ko pasėkoje įsigijo Brazilijos alaus daryklą, kuri dabar yra “InBev“ dalis, ir kontroliuoja didžiąją dalį šios itin pelningos rinkos. Šiuo metu Jorge Lemann yra turtingiausias žmogus Brazilijoje.

Aišku ir kitos asmens savybės turi įtakos sėkmei, tačiau šios aukščiau išvardintos savybės ryškiai koreliuoja su asmens gerbūviu. O kaip manote jūs?

From → Patirtis

12 Komentaras
 1. Dovilyte permalink

  Skamba taip įkvepiančiai, bet taip sunku savyje turėti ir išryškinti šias atrodytų tokias elementarias savybes, kurių reikia sėkmingam verslui, ech…:)

 2. Dainava permalink

  Dar gerai vienas lenkas sakė, kai jo paklausė kaip uždirbo pirmą milijoną, tai rašė, kad pirmą tai iš tėvo gavau, na o paskiau sekančius dešimt tai jau pats 🙂 Kamprad su savo degtukais gal čia išimtis labiau, nei taisyklė 🙂 Nors, va Romanovas nuo prekybos plokštelėmis irgi pradėjo 🙂

 3. Kai paskaitai, tai atrodo taip paprasta, tačiau dar tenka atskirti atkaklumą nuo kvailo užsispyrimo, rizikos prisiėmimą nuo beatodairiškumo, kūrybiškumą nuo nesugebėjimo atskirti fantazijų nuo realybės, ateities viziją nuo klaidingo įsitikinimo ir t.t.

 4. Ciobiskis permalink

  Geriausi kolūkio pirmininkai turėjo panašius bruožus atmenu. Ir dar stiprų skrandį 🙂

 5. Valdaz permalink

  As tai vis bandau issiaiskinti ka reiskia sis dar vienas populiarus zodis “antrepreneris“. Lyg ir aisku, bet ne visai:)

 6. to Valdaz permalink

  Ir paciam idomu pasidare:) Susiradau lyg ir “aisku“ paaiskinima, bet ir man ne iki galo aisku. http://www.businessangels.lt/turinys/savokos

  Antrepreneris – individas, orientuotas į galimybių paiešką, greitą jų panaudojimą ir rizikos valdymą, investuojant firmos kapitalą taip, kad jis būtų likvidus ir lengvai naudojamas kitiems projektams.

  Savarankiški verslo savininkai ar veikėjai, ir visi tie, kurie iš tikrųjų įgyvendina „naujų derinių“ sukūrimo funkcijas, tegu jie būtų ir samdomi darbuotojai – vadybininkai, vadovai, direktorių valdybos nariai ar net tie, kurie turėdami dalį įmonės akcijų, gali turėti įtakos sprendimams (Schumpeter, 1934).

  Sąvoka „Antrepreneris“ nėra sąvokos „verslininkas“ atitikmuo. Pagrindinis skirtumas yra tas, jog antrepreneris vykdo inovatyvią, kūrybinę veiklą, kuria arba stengiasi kurti naujus produktus, paslaugas siekdamas didesnės investicijų grąžos per trumpesnį laiką, t.y. jis yra linkęs labiau rizikuoti ir vykdyti novatorišką verslą.

 7. to Valdaz permalink

  Beje, gal kas turit zmogiskai suprantamesni paaiskinima, kad tai yra?:)

 8. Man tik aišku, kad “to Valdaz“ nurodyti anterprenerio apibūdinimai net ir pačiam geriausiam buv. kolūkio pirmininkui niekaip netinka:) Dar pamenu tuos laikus, sąvoka “rizika“ buvo susijusi tik su “prasisukimu“ kad valdžia nepagautų ir “naujovės“ tame kontekste niekaip “nelipo“:)

 9. Tai čia vien neatitikimai tarp sąvokos “verslininkas“ ir “antreperneris“. Man bent, vien žodis “antreperneris“ nėra įprastas. O kur dar neatitikimai tarp įprastesnių sąvokų verslininkas ir “firmos vadovas“, apie kuriuos gražiai aiškina I.Laursas http://www.youtube.com/watch?v=21WpeO6TZXs (beje, irgi trumpai pamini, kad tarp “businessman ir entrepreneur atspalvis yra“)

 10. Gal kada Lietuvoje bus dėstoma ne tik “verslininkystė“, bet ir “antrepernerystė“? O gal jau kur yra?

 11. to start permalink

  TAi aisku yra, KTU berods kazkokie kursai buvo skaitomi, kitose kolegijose, visokiuose seminaruose. Siaip dabar daug kas vyksta, tik reikia sekti ir dometis, o svarbiausia – zinoti, ko pats nori:)

 12. Ciobiskis permalink

  Geras verslininkas ar šeimininkas į ateitį žiūri, ne kaip koks Cukenbergas, kur vieną dieną viskas veikia, o kitą žlunga kaip portalai Klase.lt arba tas pats MySpace.com, vaikams tik jie buvo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: