Praleisti ir eiti į turinį

Verslo pradžia: žingsnis po žingsnio

2012/10/06

Užsiimti individualia veikla rekomenduojama , jeigu savo verslo idėją asmuo yra pajėgus įgyvendinti vienas, ir ypač tada, kai ūkinę komercinę veiklą numato vykdyti ribotą laiko tarpą.

Individuali veikla tai:

Savarankiška bet kokio pobūdžio komercinė ar gamybinė veikla, išskyrus nekilnojamųjų pagal prigimtį daiktų pardavimo ar nuomos veikla, įskaitant tą, kuria verčiamasi turint verslo liudijimą (tekstilės gaminių gamyba, remonto darbai ir kt.)

Savarankiška kūryba, mokslinė, profesinė, įskaitant laisvąsias profesijas ir kita panašaus pobūdžio savarankiška veikla, įskaitant tą, kuria verčiamasi turint verslo liudijimą (advokatų, notarų ir kt.)

Savarankiška sporto veikla – šachmatininkų, atletų, golfo žaidėjų veikla ir kt.

Savarankiška atlikėjo veikla (aktoriaus, muzikanto, šokėjo ir kt.)

Individuali veikla pagal pažymą:

Individualios veiklos vykdymo pažymėjimas – tai dokumentas, patvirtinantis, kad galite verstis neribotą laikotarpį nurodyta savarankiška veikla, kuria siekiama gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos, išskyrus nekilnojamųjų pagal prigimtį daiktų pardavimo ir nuomos veiklą. Iš esmės galite vykdyti bet kurią ūkinę komercinę veiklą išskyrus sąrašą veiklų, kurios nelicenzijuojamos.

Norint įsigyti individualios veiklos pažymą, reikia savo nuolatinės gyvenamosios vietos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos skyriaus (AVMI) administratoriui pateikti užpildytą nustatytą prašymo registruoti formą ne vėliau kaip veiklos vykdymo pradžios dieną. Duomenis ir dokumentus galima pateikti atvykus į VMI skyrių, paštu ar elektroniniu paštu. Jei pasikeičia ar pasipildo gyventojo duomenys (nuolatinės gyvenamosios vietos adresas, veiklos rūšies kodas, kitų rūšių veiklos kodai, individualios veiklos vykdymo vietos duomenys, telefono numeris, elektroninio pašto adresas, darbo laikas), gyventojas privalo informuoti savo AVMI per 5 darbo dienas nuo jų pasikeitimo ar papildymo dienos. Kai nuolatinis Lietuvos gyventojas nutraukia individualią veiklą, jis turi informuoti AVMI prieš 5 darbo dienas.Pažyma išduodama per 10 darbo dienų nuo prašymo pateikimo dienos. Pasibaigus mokestin iam laikotarpiui, privaloma pateikti metinę pajamų mokesčio deklaraciją. Mokesčiai sumokami nuo veiklos pajamų pasibaigus mokestiniam laikotarpiui. Apskaičiuojant mokestinių laikotarpių individualios veiklos pajamas, taikomas 5 proc. pajamų mokesčio tarifas.

Pajamoms iš laisvųjų profesijų veiklos taikomas 15 proc. pajamų mokesčio tarifas. Laisvoji profesija- profesija, kuria reikiamą kvalifikaciją turintys gyventojai verčiasi asmeniškai, profesiniu požiūriu nepriklausomai, teikdami paslaugas klientams ir visuomenei, įskaitant teisinę (advokato, advokato padėjėjo, notaro,antstolio ir kita teisinę veiklą), apskaitininko, auditoriaus, buhalterio, architekto, dizainerio, gydytojo ir t.t.

Gyventojai, vykdantys individualią veiklą pagal pažymą moka tokius mokesčius:

VSD – 28,5 % nuo pusės apmokestinamų pajamų arba iki 4680 Lt/mėn.

PSD – 9 % nuo 0,5 bazės

GPM – 5 % arba 15 %

PVM (jeigu registruojatės kaip PVM mokėtojas, kai apyvarta per paskutiniuosius 12 mėn viršija 155 tūkst.lt) – 21 proc.

From → Patirtis

9 Komentaras
 1. Domas permalink

  Aš pradėjau individualią veiklą pagal pažymą – neblogai pradedančiajam, nes nebaisu dėl milžiniškų mokesčių, o jeigu verslas nesigauna arba tiesiog per maža apyvarta? Būtent tada daugeli nepaskaičiavę savo jėgų ir įkūrę visokius UAB’us ir žlunga..

 2. Ciobiskis permalink

  Labai naudinga ir konkreti informacija.

 3. Ypač ta “jeigu savo verslo idėją asmuo yra pajėgus įgyvendinti vienas“. Aš daugiausiai pažįstu IĮ, kur dirbama šeimomis arba su draugais.

 4. Ciobiskis permalink

  96 % mažų verslų yra šeimyniniai. Ant ko išaugo “Amerikos svajonė“.

 5. Tomasas permalink

  As tai nesu verslininkas, bet zmona issibande nedideli labai versliuka – nesipletojo, nes gavo gera darbo pasiulyma eiti samdoma darbuotoja dirbti. Man tai labiau rupi vienas dalykas – ar tikrai palankios ar nepalankios salygos pradeti savo maza versla Lietuvoje? Labai priestaringas nuomones girdziu. Viena vertus, tie, kad pasiseka, kas suranda savo nisa, tai sako, kad nors mokesciai ir t.t. nieko gero, bet jei esi uzsispyres, tai vistiek galima isukti versliuka. Kiti sako, kad kol nebus kazkokiu atleidimu nuo mokesciu bent puse metu ar metus, kad nekirstu mokesciai per apyvartines lesas, tai tol baisiai sunku maziesiems isivaziuoti, ir tol daugelis rinksis samdoma darba ar net darbo birza ir jos menkas ismokas

 6. Mano patirtis irgi sako: maža niša ir didelis užsispyrimas…Bet gal STARTe gimtų ir kitokių variantų, pvz., maža inovacija didelei rinkai, o dar ir solidūs verslininkai valdyboje (kaip toliau bloge Suomijos profesorius porina)?

 7. Dainava permalink

  Pamokantis straipsnis apie tai, kaip jaunatvišką verslumo norą aukštojoje mokykloje keičia…
  http://www.ve.lt/naujienos/visuomene/svietimas/finansinis-rastingumas-sviesti-reikia-ir-mokytojus-830612/

 8. Vejas permalink

  Dekui uz gera nuoroda

 9. Dainava permalink

  Reikalinga ir daugiau nuorodų tokių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: