Skip to content

Svarbi žinia smulkiesiems verslininkams: Inočekiai LT 2012

2012/08/30

2012 m. rugpjūčio 28 d. labai mažos, mažos ar vidutinės Lietuvos įmonės arba verslininkai, atitinkantys smulkaus ir vidutinio subjekto statusą, galės vėl kreiptis dėl paramos inovacijoms diegti ir įsigyti jiems reikalingų paslaugų iš mokslo institucijų. Šiemet kvietimas teikti paraiškas yra skelbiamas jau antrą kartą.

Skirtingai nuo ankstesnių kvietimų, parama įmonėms bus skiriama iš ES struktūrinių fondų (Regioninės plėtros fondo), o ne valstybinėmis lėšomis, todėl keičiasi paraiškų teikimo ir finansavimo taisyklės, atnaujinti reikalavimai pareiškėjams. Kvietimo biudžetas padidėjo apie 3 kartus –  šiam kvietimui numatyta paskirstyti net 2,5 mln. litų. Tikimasi, kad daugiau įmonių galės pasinaudoti šia patrauklia verslui priemone, kuri pavadinta „Inočekiai LT“ (VP2-1.3-ŪM-05-K priemonė).

Ši priemonė yra skirta pagreitinti žinių tarp mokslo ir verslo perdavimą ir inovatyvių idėjų bei mokslinių tyrimų rezultatų komercializavimą. Įmonės yra skatinamos naudotis mokslo pasiekimais ir naujausiais tyrimais, o mokslo institucijos – orientuoti savo veiklą į verslo poreikius.

Iš daugiau kaip 800 paslaugų sąrašo verslas galės pasirinkti, kokius konkrečiai taikomuosius mokslinius tyrimus, eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros darbus ar technines galimybių studijas jiems galės atlikti konkreti mokslo institucija. Daugiausiai paslaugų verslui siūlo: Kauno technologijos universitetas (138), Vilniaus universitetas (157), Klaipėdos universitetas (125), Fizinių ir technologijos mokslų centras (108), Vilniaus Gedimino technikos universitetas (57), Lietuvos energetikos institutas (57), Aleksandro Stulginskio universitetas (48) ir kt.

Didžiausia galima projekto (fiksuotoji suma) vertė yra 20 tūkst. litų. Finansavimo intensyvumas sieks iki 80 proc. prašomos sumos, todėl likusią dalį įmonės turės pasidengti savo lėšomis, t.y. ne mažiau kaip 20 proc. projekto vertės. Bus leidžiama kreiptis tik dėl vieno inovacinio čekio gavimo. Ši parama įmonėms bus skiriama kaip de minimis pagalba (per trejus metus neturi viršyti 200 tūkst. eurų įmonėms). Gautą inovacinį čekį įmonė turės panaudoti per 6 mėnesius nuo sutarties įsigaliojimo.

Paraiškos bus teikiamos elektroniniu būdu specialiai sukurtoje interneto svetainėje, užpildant elektroninę paraiškos formą. Atspausdintas ir pasirašytas paraiškos originalas su priedais turės būti pateiktas per 5 darbo dienas.

Vertinant projektus, prioritetas bus teikiamas toms paraiškoms, kuriose nurodyta pareiškėjo privačių investicijų dalis yra didesnė bei atsižvelgiama į paraiškos pateikimo laiką.

Naujos priemonės „Inočekiai LT“ paramos gavimo sąlygos bei kvietime įgyvendinamos naujovės jau buvo pristatytos liepos mėn. organizuotame seminarų cikle, kuris vyko didžiuosiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Klaipėdoje. Seminaruose apsilankė apie 160 dalyvių.

Inovaciniai čekiai Lietuvoje pradėti dalinti nuo 2010 m. Jais pasinaudojo apie 200 Lietuvos įmonių. 2012 m. I pusmetį buvo skirta 600 tūkst. Lt, 2011 ir 2010 m. – po 1 mln. litų.

Kontaktai pasiteirauti: Daiva Krasauskaitė, tel. (8 5) 212 7430, el. paštas daiva.krasauskaite@mita.lt, Mantas Biekša, tel. (8 5) 264 4713, el. Paštas mantas.biekša@mita.lt

Reklama

From → Naujienos

9 Komentaras
 1. Ciobiskis permalink

  Kaži kiek reikia konsultacijų įkurti verslą dabar ir už kiek litų? Ar užteks to inočekio + 20%?

 2. to Ciobiskis permalink

  Geras klausimas:) Nors nesiruosiu artimiausiu metu kurti verslo, bet mintis kazkokios nuolat vaiksto galvoje apie tai:)

 3. Rasa permalink

  Kas tie inočekiai?:)

 4. Tomas permalink

  Apie šitą būtų įdomu detaliau. Gal univerai ir parkai kokių seminarų tą tema surengs? Pvz., kas tos paslaugos verslui – net 800 jų yra pasirodo? Galva neišneša. Neseniai su tais inočekiais nesusijusioje konferencijoje girdėjau mintį, kad čekiais pagrįsta valstybinė verslo vystymo strategija gerbiamam tarptautiniam verslininkystės profesoriui pasirodė įdomiausia ir pažangiausia, jis tokią matė Bosnijoje-Hercegovinoje. Pagalvojau “kas per do nesąmonė, prisimenu čekinį privatizavimą prieš kelis gerus dešimtmečius“. Gal tai ir buvo kažkas tokio – inočekiai, “skirti pagreitinti žinių tarp mokslo ir verslo perdavimą ir inovatyvių idėjų bei mokslinių tyrimų rezultatų komercializavimą“?

 5. Sarunas permalink

  Tikrai, as irgi noreciau apie tai daugiau suzinoti. Aisku gal nereikia patingeti ir pasigooglinti:)

 6. As tai prisipazinsiu man buna taip – susidomiu, imiu ieskoti info, bet jei is karto neperskaitau, neisigilinu, tai viskas taip ir baigiasi:)

 7. Dainiukas permalink

  Viskas labai paprasta man atrodo, siuo atveju, jei atitinki kriterijus ir visa kita, tai gauni ivairiu sumu cekius, kuriuos gali investuoti i savo versla

 8. Kriste permalink

  🙂

 9. Vejas permalink

  Uz tuos inocekius gali pirkti tavo verslui reikalingos irangos, twchnikos ir pan.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: