Praleisti ir eiti į turinį

Vis daugiau įmonių Lietuvoje steigiama internetu

2012/08/19

Pasitvirtinusios naujus tipinius steigimo dokumentus 4 Lietuvoje populiariausių teisinių formų įmonės ir organizacijos nuo šiol gali savarankiškai Juridinių asmenų registre tvarkyti svarbiausius duomenis apie save.

Savarankiškai, asmeniškai nesilankydami Registrų centre ir pas notarą tvarkyti savo duomenis Juridinių asmenų registre nuo šiol gali uždarųjų akcinių bendrovių (UAB), individualių įmonių (IĮ), viešųjų įstaigų (VšĮ) ir asociacijų vadovai. Visos duomenų ir informacijos keitimo procedūros atliekamos Registrų centro savitarnos internetinėje svetainėje adresu www.registrucentras.lt/savitarna/.

Savarankiškai keičiamos informacijos ir duomenų sąrašas apima juridinio asmens pavadinimą, buveinę, teisinį statusą (reorganizuojamas, pertvarkomas, bankrutuojantis ir pan.), veiklos tikslus ir rūšis, įstatinio kapitalo dydį ir struktūrą, valdybos ir kitų kolegialių valdymo organų vadovų bei narių duomenis.

Internetu savo duomenis tvarkyti norinčios įmonės ir organizacijos pirmiausiai turės pasikeisti steigimo dokumentus: vietoje anksčiau naudotų notaro tvirtintų „popierinių“ internetu patvirtinti elektroninę tipinių įstatų ar nuostatų redakciją. Norint internetu pakeisti įmonės ar organizacijos duomenis prie Registrų centro savitarnos sistemos būtina prisijungti su kvalifikuotu elektroniniu sertifikatu (el. parašu).

Registrų centro Sertifikatų centro kvalifikuotą elektroninį parašą platina Registrų centro padaliniai ir visi šalies mobiliojo ryšio operatoriai. Registrų centro savitarnos paslaugomis taip pat gali naudotis Lietuvos Respublikos piliečiai, turintys Asmens tapatybės kortelę su joje įdiegtu Gyventojų registro tarnybos prie VRM elektroniniu sertifikatu. Naujomis galimybėmis kol kas gali pasinaudoti tik tos įmonės ir organizacijos, kurių vadovai ir dalyviai yra Lietuvos Respublikos piliečiai.

Internetinių paslaugų ratas plėsis

Registrų centrui užbaigus ES lėšomis finansuotą populiariausių formų įmonių ir organizacijų steigimo bei registravimo paslaugų perkėlimą į elektroninę erdvę, dabar internetu įsteigiama beveik kas antra šalyje užregistruota UAB (48 proc.), kas ketvirta VšĮ (26 proc.) ir beveik dešimtadalis visų IĮ (9 proc.) bei asociacijų (7 proc.).

Per pirmuosius 4 šių metų mėnesius Lietuvoje internetu buvo įsteigtos 1384 UAB, 24 IĮ, 70 VšĮ ir 24 asociacijos, elektroniniu būdu rezervuoti 1736 steigiamų juridinių asmenų pavadinimai.

From → Naujienos

10 Komentaras
 1. Rasa permalink

  Noriu pradeti savo versliuka nedideli… labiausiai baimina visos tos proceduros del steigimo ir tt, internetu gal ir patogu viska butu sutvarkyti, o nes vazineti per simtus susiraukusiu motereliu, kurios vis praso kazkokiu pazymu ir popieriu

 2. Kriste permalink

  Mano patarimas: sumoki koki tukstanti litu imonei uzsiimanciai bendroviu steigimu ir viska padaro zu tave, tik pasirasyti reikia, jokio galvos skausmo:)

 3. Romas D. permalink

  Rūpesčių būna, bet ne tiek jau ir daug, dar priklauso ką steigi – UAB’ą. viešąją ar pan.

 4. Dj X permalink

  Oooo!! Reike pasidomet, nes mastom apie imones steigima:) Turetu buti patogu, nes nereikia vazineti niekur. Gal kas jau isbandet?

 5. Ciobiskis permalink

  Dabar galima ir mažąją įmonę steigti, jei neklystu nebereikia kai ką gąsdinančio 10 tūkst. kapitalo.

 6. Algis permalink

  Mano zmona tai versliuka pradejo issimdama individualios veiklos pazymejima – investiciju ir mokesciu nedaug. Pradziai pats tas

 7. Tomas permalink

  Įdomu, o realiai koks skirtumas? Gal kas išbandėte internetu ir neinternetu įmonę įsteigti ir galėtumėte pakomentuoti? Steigiau kažkada VšĮ kelias neinternetu, tai nepasirodė labai jau taip sudėtinga. Betgi, jei dabar užsimanysiu sutvarkyti kokį nors “svarbiausią duomenį apie save“ (vieną lygtai norėčiau) tai dar reikės ten kažką internete iš naujo susikurti-pasitvirtinti? Tai gal paprasčiau ir toliau tvarkytis be interneto?

 8. Sarunas permalink

  Hm, reiketu, kad kazkas pasidalintu savo patirtimi. Nes ir man ne viskas cia aisku. Kita vertus, gal registru centre kox info telefonas veikia?

 9. Ciobiskis permalink

  O cia jau official, tai yra geguze ministerstvos issakytos svajones tapo realybe 🙂

  http://www.ukmin.lt/web/lt/straipsniai/mb?gclid=CKK7zcrCtbICFVHQzAod8RcA6g

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: