Skip to content

Visorių informacinių technologijų parkas – vieta, kur idėja per 4 mėnesius virsta demo

2012/08/14

Šiais metais kartu su asociacija „Infobalt“, vienijančia 130 Lietuvos IRT sektoriaus įmonių, pradėjome vystyti naują projektą – taikome verslo ir universitetų bendradarbiavimo modelį „Demola“. Visorių informacinių technologijų parkas (VITP) – vienintelis „Demola“ operatorius Baltijos šalyse.

„Demola“ pradžia 2008 m. Suomijos mieste Tamperėje. Kodėl ji atsirado? Studentų praktika Suomijoje buvo atsidūrusi lose-lose situacijoje. Studentai atlikdami praktiką įmonėse darydavo „juodus“ darbus, kurių šalindavosi įmonės darbuotojai, užduotys neatitikdavo studijų programos. Tokia fiktyvi praktika neduodavo jokios naudos. Studentai nieko neišmokdavo, įmonės nieko neįgydavo. Todėl gimė noras sukurti modelį, kuris būtų patrauklus ir verslui, ir universitetui. Gimė Demola.

„Demola“ idėja paprasta ir efektyvi – per 4-5 mėnesius aukštųjų mokyklų studentai kartu su įmonėmis-partnerėmis sukuria realaus gyvenimo paslaugų ir produktų koncepcijas ar bandomąsias versijas. Suomijoje taikomo modelio sėkmė akivaizdi – per tris metus įvykdyta virš 200 projektų (95% iš kurių nupirko įmonės); į projektus buvo įsitraukę ~1000 studentų, kurie turėjo galimybę savo žinias pritaikyti praktiškai, išmokti dirbti komandoje ir atrasti savo vietą gyvenime; studentams premijuoti įmonės išmokėjo ~500 tūkst. EUR.

„Demola“ idėja paprasta ir efektyvi – per 4-5 mėnesius aukštųjų mokyklų studentai kartu su įmonėmis-partnerėmis sukuria realaus gyvenimo paslaugų ir produktų koncepcijas ar bandomąsias versijas.

Kaip vyksta „Demola“ Vilniuje, Visorių IT parke?

VITP darbuotojai suranda įmones, kurios turi daugiau inovatyvių idėjų projektams nei laiko ir resursų jas išbandyti. Atrinktos idėjos paskelbiamos http://www.demola.lt, suburiamos multidisciplininės studentų komandos, kurios laisvu nuo paskaitų metu per 4-5 mėn. išvystytų pasiūlytas idėjas iki demo ar prototipo. Realus praktinis darbas – tikri rezultatai.

„Demola Vilnius“ suteikia visus įrankius (tiek protinius, idėjinius, tiek materialius) reikalingus sėkmingam ir rezultatyviam įvairių studijų sričių studentų komandiniam darbui. Studentai dirba nepriklausomai, bet naudojasi įmonės mentoriaus ir „Demola“ fasilitatoriaus (pagalbininko) iš VITP patarimais, studentams organizuojami specializuoti mokymai (pvz.Agile, user experience, service design, performing skills). Per 4-5 mėn. sukurto produkto ar paslaugos nuosavybės teisės lieka studentų komandai. Įmonė-partneris gali pirkti tas teises arba studentai gali toliau vystyti produktą iki sėkmingo verslo. Pagrindinės veiklos sritys: technologijos, skaitmeninės medijos paslaugos ir žaidimai, socialinės inovacijos ir verslo koncepcijos.

Demola Vilnius vyksta sezoniškai – rudenį ir pavasarį. Šių metų rudens semestras prasidės rugsėjo 3 d.

Rudens semestro grafikas:

Iki rugpjūčio 30 d. – renkame idėjas iš įmonių rudens sesijai;
rugsėjo 3 – 17 d. – studentai gali registruotis prie paskelbtų idėjų;
rugsėjo 18 – 28 d. – vyksta komandų formavimas;
spalio 1 – 5 d. – organizuojami komandų įvadiniai (kick-off) susitikimai;
spalio 5 – 2013 sausio 10 d – idėjų įgyvendinimas;
2013 sausio 31 d. – galutinis rudens semestro renginys.

Kviečiame tave jungtis į komandą ir išmokti dirbti taikant atvirų inovacijų principus, įgyti praktinių žinių kaip vystomas technologinis verslas, realizuoti projektus, kurie sprendžia realaus gyvenimo problemas, atrasti save. Į komandas kviečiame: inžinerijos, verslo, marketingo, socialinių mokslų, dizaino/meno studijų sričių studentus, tačiau labiau nei profesines žinias vertiname motyvaciją ir įkvėpimą.

Daugiau info: www.demola.lt

Reklama

From → Naujienos

10 Komentaras
 1. Vytas permalink

  Idomu:)

 2. Dj X permalink

  Skamba gerai, bet reik isiskaityti ar tikrai verta iklimti, nes panasiu projektu nemazai vyksta kaip pastebiu

 3. Algis permalink

  Is tiesu, galimybiu nemazai ir tas yra gerai. Gal kai kam vienas projektas labiau patinka savo forma, kitam – kitas.

 4. Sarunas permalink

  Sounds very very good, tik ar tikrai taip jau gerai viskas veikia dabar Tampereje?

  „Demola” pradžia 2008 m. Suomijos mieste Tamperėje. Kodėl ji atsirado? Studentų praktika Suomijoje buvo atsidūrusi lose-lose situacijoje. Studentai atlikdami praktiką įmonėse darydavo „juodus” darbus, kurių šalindavosi įmonės darbuotojai, užduotys neatitikdavo studijų programos. Tokia fiktyvi praktika neduodavo jokios naudos. Studentai nieko neišmokdavo, įmonės nieko neįgydavo. Todėl gimė noras sukurti modelį, kuris būtų patrauklus ir verslui, ir universitetui. Gimė Demola“

 5. Saulė permalink

  Ar dar yra galimybių prisijungti pavėlavusiems ?

 6. Stalius permalink

  Paprasčiausia sužinoti, tiesiogiai kreiptis į projekto autorius manyčiau: http://www.demola.lt/lt/contact

 7. Briga permalink

  Dekui, jau pasiteiravau, bandom sudalyvauti 😉

 8. Kriste permalink

  🙂

 9. Dainava permalink

  Jau lauikiam naujų idėjų 🙂

 10. Vejas permalink

  jaunimo, turinciu konkreciu ideju, bet neturinciu kaip jas realizuoti, ir imoniu, kurios mielai svieziomis idejomis pasikrautu, bendradarbiavimas sveikintinas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: