Skip to content

Tomas Černevičius: “START dalyviai atostogaus iki rudens“

2012/06/12

Metų pradžioje paskelbta žinia apie verslumo ugdymo projektą START sudomino daug studentų visoje Lietuvoje. Vasario-kovo mėnesiais vykusiose atvirų dienose buvo pasakojama apie jauniems veikliems žmonėms atsiveriančias galimybes, laukiančius mokymas, bendradarbiavimą su Suomijos Aalto universitetu.

Primename, kad pagrindinis START tikslas yra ugdyti studentų verslumo gebėjimus įgyvendinant jų neformalaus verslumo ugdymo modelį.

Projekte dalyvauja penkios partnerių poros: KTU regioninis mokslo parkas ir Kauno technologijos universitetas; Kauno aukštųjų ir informacinių technologijų parkas ir Vytauto Didžiojo universitetas; Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas ir Klaipėdos universitetas; Aleksandro Stulginskio universitetas, kuris savyje jungia ir Mokslo ir technologijų parką; Visorių informacinių technologijų parkas ir Vilniaus kolegija.

Apie START eigą mielai sutiko papasakoti vienas iš START iniciatorių, KTU regioninio mokslo parko direktoriaus pavaduotojas Tomas Černevičius.

Tomai, tyliai, ramiai, tačiau tvirtai verslumo ugdymo projektas START įsivažiavo. Pažvelkime, kaip viskas vyko nuo pat pradžių?

– Vasario-kovo mėnesiais turėjome atvirų durų dienas ir kvietėme studentus susipažinti su pasiūlymu dalyvauti projekte, pasakojome kaip kas vyks, kodėl jiems būtų naudinga jame dalyvauti. Susidomėjusių netrūko, todėl nebuvo sunku sudaryti 25 dalyvių grupes, kurios sėkmingai dalyvauja projekte, jau praėjo tris mokymus.

Tiesa, kai kurie projekto eigos planai truputį pasikeitė dėl biurokratinių kliūčių. Planavome iki vasaros pravesti penkis mokymus skirtingomis temomis, turėti bent vieną verslo plano konkurso etapą. Iki vasaros pabaigėme studentams dėstyti trečias iš penkių temų visuose penkiose partnerių vietose. Iki rudens tuo ir pabaigėme.

Dvi likusios temos yra nukeltos į rugsėjo antrąją pusę, jas dėstys ekspertai iš Suomijos, negalėję atvykti anksčiau. Buvome su jais susitikę Vilniuje ir sutarėme dėl paskaitų rugsėjo pabaigoje.

Taip pat rudenį paleisime verslo imitacinį modelį virtualioje aplinkoje, kad studentai galėtų kurti savo įmonę, kuri veiktų simuliacinėje aplinkoje. Kad jie galėtų pamatyti kaip jų sprendimai įtakoja įmonės rezultatus.

Manome, kad toks pakoreguotas grafikas yra tikrai geras – rugsėjį darysime antrą bangą.

– Ar studentai yra aktyvūs mokymuose?

– Turintys tikslą studentai džiaugiasi turėdami galimybę gauti didelę naudą, jie daug klausinėja lektorių, nori sužinoti ir išsiaiškinti jiems rūpimus ir naujus dalykus.

Vienas mokymas trunka 8 val. akademines valandas. Tai yra daug. Nemažai studentų su START mokymuose suteikiama verslo informacija susiduria pirmą kartą, tai dar labiau apsunkina dėmesio koncentraciją. Todėl KTU darėme eksperimentą, klausėme studentų kaip jie nori – ar per vieną, ar per dvi dienas praeiti mokymus. Studentai vis tik pasirinko iš karto smūginę dozę – 8 valandas.

– Dėstytojai taip pat tokie entuziastingi?

– Taip. Ypač KTU yra didelis susidomėjimas START projektu iš dėstytojų pusės. Jiems labai įdomu tokioje formoje dirbti su atrinktais 25 studentais. Pas kitus partnerius yra po tris keturis dėstytojus, o pas mus jų yra net devyni.

– Galbūt kažką ketinate tobulinti?

– Visada yra įvairių niuansų, kuriuos galima pagerinti. Be abejo, mes analizuojame projekto vykdymo eigą, klausiame studentų, lektorių nuomonės, ką galima patobulinti, galbūt yra kažkokių kitų pageidavimų. Tačiau iš esmės viskas juda gera linkme ir, šiek tiek atsipūtę vasarą, nuo rugsėjo su naujomis jėgomis kibsime į darbus!

Reklama

From → Naujienos

12 Komentaras
 1. Kestas permalink

  Logiška – vasarą studentai arba grįžta pas tėvus, arba leidžiasi į keliones, arba dirba. Niekas į universitetus nesiveržia;) Turbūt vasarą sunku būtų susikaupti mokymams.

 2. Udensvyrs permalink

  Aš tai 8 valandų neišsėdėčiau – saviapgaulė, juk neįmanoma tiek laiko dėmesio normaliai išlaikyti ir į viską įsikirsti. Gal kas iš dalyvių galėtų papasakoti, kaip jiems sekasi įsisavinti visą informaciją?

 3. Viktoras permalink

  “Turintys tikslą studentai džiaugiasi turėdami galimybę gauti didelę naudą, jie daug klausinėja lektorių, nori sužinoti ir išsiaiškinti jiems rūpimus ir naujus dalykus“ – būtent, tiems kam įdomu, bet aš net neabejoju, kad vis tiek nemaža dalis auditorijos tiesiog būną, kad užsidėtų pliusiuką ir tiek, o jiems ten nieko įdomaus

 4. Pijus permalink

  Lietuviai ir lietuvaitės ambicingi – geriau viena ilga pamaina 8-10 valandų, nei dvi dienos “su pertraukomis parūkymui“. Gyvenimas trumpas – kam rūpi savo laikas – tas jį vertina, skuba.

 5. Liudas permalink

  O kuo tas Aalto univeras toks jau kietas? Vis girdziu ji minint, bet platesnio paaiskinimo pasigendu.

 6. Sarunas permalink

  Tai Suomijos universitetas, kuris buvo sujungtas iš kelių įvairių pakraipų aukštųjų mokyklų, siekiant patekti tarp geriausių Europos universitetų. Ir jie to tikslo, kaip suprantu, labai kryptingai, nuosekliai ir sėkmingai siekia. Daugiau info Aalto tinklalapyje: http://www.aalto.fi/en/

 7. Antonas permalink

  Pagal ta Aalto univerkes modeli bandyta lipdyti ir Lietuvoje universitetus, bet snipstas gavosi, nes visai nepasiruosta tam. Be to, kaip KTU rektorius sake, kad sujungimui reikia labai daug pinigu, o ju, kaip zinia, nera:)

 8. ruta permalink

  Nežinau kiek pinigų reikia universitetų sujungimui, bet buvusią Lietuvos veterinarijos akademiją ir buvusį Kauno medicinos universitetą sujungė labai greitai. Ir nepanašu, kad tam prireikė didelių investicijų.

 9. Victory permalink

  Kiek zinau, is to sujungimo kol kas dideliu rezultatu nera:)

 10. Poilsiautojas permalink

  Vasara per tokius karscius ilset reik o ne mokslu kist galva ;>)

 11. S.B. permalink

  jau baigesi vasarele, vel i darbus ir mokslus kibti reikia:)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: