Praleisti ir eiti į turinį

Visoriuose pradėtos IT centro ir verslo inkubatoriaus statybos

2012/06/06

Visorių informacinių technologijų parke (VITP) pradėtos informacinių technologijų centro ir verslo inkubatoriaus statybos. 2013 m. pradžioje čia bus sukurta moderni infrastruktūra Visoriuose jau veikiančių įmonių darbui ir patraukli vieta naujų technologijų įmonių kūrimui ir vystymui. Bendra investicijų vertė sieks 22 mln. litų.

Inžinieriniams tinklams ir komunikacijoms nutiesti naujajame Visorių centre bus skirta 7 mln. litų, dar 15 mln. litų skirta IT centro ir inkubatoriaus pastato statyboms. Dalį šių lėšų numatyta investuoti iš ES struktūrinių fondų. Bus nutiestos naujos gatvės, privesti inžineriniai tinklai, sutvarkyta aplinka.

„Šiandien prasideda kokybiškai naujas parko veiklos etapas. Pradėtas statyti centras jau kitais metais taps inovacinių ir didelę pridėtinę vertę kuriančių projektų katalizatoriumi. Pagrindinė kuriamo inkubatoriaus funkcija bus sudaryti sąlygas naujų technologinių įmonių kūrimuisi ir jau subrendusių įmonių inovacinių projektų įgyvendinimui. Tikimės suformuoti dar vieną  centrą, kur šviežios, perspektyvios idėjos randa derlingą dirvą augimui“, – sakė statybų startą paskelbęs VITP plėtros direktorius Saulius Arelis.

Anot vadovo, gerų idėjų turintiems jauniems Lietuvos verslininkams naujasis centras sudarys visas sąlygas – nuo pradinės idėjos išplėtojimo iki galutinio gyvendinimo.

„Inkubatoriuje padėsime išplėtoti gerą verslo idėją, nustatyti tinkamą verslo modelį, rasti investicijų ir partnerių techniniam idėjos vystymui, verslo auginimui, rinkodarai eksporto rinkose“, – naujojo Visorių inkubatoriaus teikiamas paslaugas vardija p. S. Arelis.

„Šiais metais kartu su asociacija INFOBALT pradėjome vystyti naują projektą – taikome studentų verslumo ugdymo koncepciją DEMOLA. Kol kas esame vienintelis šios koncepcijos operatorius Baltijos šalyse. Tokios koncepcijos idėja paprasta ir efektyvi – per 4-5 mėnesius bendradarbiaujant su studentais ir universitetų dėstytojais iš idėjos jau gimsta produkto prototipas ar demo versija.  Planuojame, kad dauguma šių projektų bus vykdoma naujame centre“, – pasakoja p. S. Arelis.

Šiuo metu VITP dirba su 22 naujais IT įmonių inicijuotais inovacijų projektais, kurie ateityje lems naujų verslų atsiradimą ir  jau esančių įmonių augimą ar eksporto plėtrą, daug vilčių siejama su VU planais plėsti Visoriuose Matematikos ir informatikos instituto veiklą.

Palanki aplinka inovacijoms

1986 m. į Visorius persikėlus Matematikos ir informatikos institutui (MII), čia pradėta plėtoti informacinių technologijų mokslinė veikla. Nuo 1988 m. Visoriuose pradėjo kurtis IT verslo įmonės. Skatinant verslo plėtrą čia įsteigta VšĮ Visorių informacinių technologijų parkas.

2009 m. rugsėjį naujiems verslo plėtros projektams Visoriuose suteiktas valstybinei svarbaus ekonominio projekto statusas. Nuo tada plėtros planai suaktyvėjo.

Per daugiau nei du dešimtmečius Visoriuose atlikta daug reikšmingų mokslinių tyrimų bei susiformavo grupė įmonių, kurias įkūrė akademinės bendruomenės nariai. Šiandien vien tik keliose Visoriuose veikiančiose IT bendrovėse, kurias steigė MII darbuotojai, „Baltic Amadeus“, VTEX ir TEV dirba keli šimtai specialistų. Jų verslo partneriai yra Lietuvos ir užsienio universitetai bei įmonės: Matematinės statistikos institutas (JAV),  Berklio universitetas (JAV), Springer Verlag (Vokietija), Elsevier (Olandija), BioMed Central (Jungtinė Karalystė), etc.

Visoriuose investuoja verslas

Visorių IT parke jau atidaryti „Viltechmeda“ medicininės įrangos ir „Biotechfarma“ biotechnologijų tyrimų ir preparatų kūrimo centrai, statomas „Baltic Solar Energy“ ir „Baltic Solar Solutions“ saulės elementų tyrimų ir gamybos centras. Šių įmonių investicijos į infrastruktūrą ir tyrimus per kelis artimiausius metus parke viršys 150 mln. lt. Daugiau nei 80 proc. jau kuriamos ar planuojamos kurti produkcijos ir paslaugų skirta eksportui.

„Pirmiausiai stengėmės pritraukti technologinio verslo, orientuoto į eksportą, investicijas ir paskatinti tokias įmones dirbti kartu. Bandome kurti tai, kas išsivysčiusiose ekonomikose sėkmingai veikia ir vadinama klasteriu“, – sakė S. Arelis.

Pastaraisiais metais, įsikūrus verslo įmonėms, Visoriai keičiasi neatpažįstamai – čia formuojasi modernus verslo ir mokslo bendradarbiavimo centras. Bendradarbiaudami su investuotojais kuriamas technologinio verslo klasteris, kuris kol kas neturi analogų pagal privačių investicijų dydį. Investicijomis čia nuolat domisi ir kitos užsienio kompanijos.

From → Naujienos

8 Komentaras
 1. Saulius T. permalink

  Šaunu, labai džiaugiuosi, kad įvairiuose miestuose prasideda tokių centrų statybos, juose tikrai turėtų susiburti daug įdomių minčių ir idėjų turinčių žmonių.

 2. Udensvyrs permalink

  Kaune taip pat vyksta didelės statybos KTU miestelyje, priešais “Molą“. Ten bus verslo, mokslo slėnis. Ir Kauno kolegiją kažkokį centrą panašų pradėjo statyti.

 3. Pijus permalink

  Kas žino, kuo daugiausiai užsiims Visorių technologijų parkas? Dabar daugiausiai kalbama apie saulės elementus ir jų eksportą… Bet gal užsiims ir kitomis veiklos rūšimis, pavyzdžiui biotechnologijomis? Galvoju, kur čia studijuot magistratūroje 🙂

 4. to pijus permalink

  2012 m. pabaigoje Visorių informacinių technologijų parke (VITP) duris atvers naujas 7300 kv. m. pastatas, kuriame veiks 1500 kv. m. IT verslo inkubatorius su mokymų ir konferencijų patalpomis bei technologijų centras. Projektas iš dalies finansuojamas ES Struktūrinių fondų ir nacionalinio biudžeto lėšomis. Taip pat prisideda ir privatūs investuotojai.

  Visa kuriama infrastruktūra skirta programavimo bei paslaugų įmonėms, kurios papildys Visoriuose dirbančią ir besikuriančią informacinių technologijų verslo ir akademinę bendruomenes. Šiuo metu Visoriuose savo technologijų centrą jau įsirengusi UAB „Viltechmeda“. Statybos darbus atlieka UAB „BOD Group“ ir UAB „Biotechpharma“. Įrenginėjami susisiekimo ir komunikacijų inžineriniai tinklai, pradedami IT verslo inkubatoriaus ir technologijų centro projektavimui bei statybai skirti darbai.

  http://www.vitp.lt/

 5. ruta permalink

  Džiugu, kad viskas juda pirmyn. Atrodo, kad ir mes nustosime dejuoti, kaip įprasta lietuviams, ir pradėsime dirbti.

 6. Victory permalink

  aga, man atrodo, kad per daug dejuojame – isisavina pamazu ES pinigus aukstosios mokyklos, o kad tokie centrai butinai, tai net nera abejonu. Uz keliu metu jau turesime ir rezultatu

 7. Kriste permalink

  Jega:)

 8. Vejas permalink

  Labai džiaugiuosi kiekviena tokia žinia, tik man neramu, kas juose dirbs, naudosis, ar mokės naudotis moderniausia įranga?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: