Skip to content

Verslumo ugdymo projekte START – pirmieji mokymai apie šiuolaikinę komunikaciją

2012/05/14

Antrąją gegužės savaitę pirmieji verslumo ugdymo projekto START dalyviai rinkosi į mokymus „Verslo komunikacija“ Kauno aukštųjų informacinių technologijų parke (KAITP). Užsiėmimuose po trumpos teorinės įžangos būsimiesiems verslininkams buvo pristatyti praktiniai produktų ir paslaugų komunikacijos pavyzdžiai iš Lietuvos ir pasaulio.
Kauno aukštųjų informacinių technologijų atstovas dr. Artūras Mickus pasveikino per 40 mokymų dalyvių, kurie rinkosi į kursus, nepaisant artėjančios sesijos ar gražaus oro. Lektorius Tomas Senūta – verslo konsultantas, blogeris ir VšĮ „Bendra kalba“ vadovas – pristatė esminius modernios rinkodaros ir komunikacijos pagrindus bei kalbėjo apie tai, kaip komunikacija padeda nedidelėms įmonėms rasti verslo klientus ir laimėti konkursus.

Ryšių su visuomene specialistas Jonas Oškinis pristatė smulkiam ir vidutiniam verslui tinkančių tradicinių bei šiuolaikinių priemonių įvairovę. Mokymuose buvo pademonstruota, kad „idealių“ komunikacijos priemonių nėra – jos skiriasi pagal savo poveikį auditorijai, išsamumą ir kainą. Studentai buvo supažindinti su esminiais skirtumais tarp šiuolaikinės reklamos ir ryšių su visuomene priemonių. Užduodami klausimus, dalyviai aktyviai domėjosi tokiomis rinkodaros formomis, kaip „partizaninis“ marketingas.

Praktinėje mokymų dalyje START dalyviams buvo pasiūlyta susiskirstyti į grupes ir patiems pasiūlyti galimas komunikacijos priemones – produktams, paslaugoms ar konsultacijoms pristatyti. Pasiūlytų priemonių efektyvumą praktikoje komentavę dėstytojai pasidžiaugė, kad auditorijos dalyviai įrodė galintys ir per trumpą laiką surasti įdomių, originalių komunikacijos būdų.

Dabar kauniečiai verslo ugdymo mokymų dalyviai turės visą vasarą apgalvoti gautas verslo ugdymo žinias ir pritaikyti jas savo verslo idėjoms, o komunikacijos mokymai START dalyviams keliaus į Klaipėdos ir Vilniaus mokslo bei informacinių technologijų parkus.

Reklama

From → Patirtis

11 Komentaras
 1. Udensvyrs permalink

  Man tai atrodo, kad ta komunikacija naudojama dabar kaip magiškas žodis, kur reikia ir kur nereikia. Tikrai pernelyg sureikšminama, gal ir geras dalykas, bet svarbiau yra paslaugos ar produkto kokybė

 2. Saulius T. permalink

  Jėga, komunikacija labai įdomus dalykas:) Tinkamai pateikta žinia – pusė darbo

 3. Sarunas permalink

  Ar dar bus rengiami panašūs mokymai apie verslo komunikaciją ir ar juose galėtų dalyvauti START’e nedalyvaujantys žmonės, tiesiog kaip laisvi klausytojai?

 4. Antonas permalink

  Sutinku, kad moderni, protinga rinkodara padeda isspresti daugeli sunkumu, su kuriais susiduriama, jei verslas, kad ir gerai daromas, bet nezinoma kaip ieiti i rinka, isiulyti savo preke

 5. Studentas permalink

  Esu KTU antrakursis. Su keliais draugais pradejome IT versliuka. Tai dar nieko didelio, bet manau, kad ateityje, tai gali isaugti i normalu versla. Kol kas mums nereikia jokios komunikacijos, nes viskas eina is lupu i lupas. Tai turbut reikalinga tik didelems kompanijoms, kurs maziausiai keli simtai darbuotoju, milijonines apyvartos

 6. ruta permalink

  Sutinku, kad svarbiausia gera produkto kokybė. Bet jeigu niekas nežinos kad tavo produktas geras, jo niekas nepirks. Manau tam ir reikalinga komunikacija.

 7. Ausra permalink

  Visiskai sutinku su Ruta. Tai yra menas parduoti preke. Tam reikalingos zinios. paprastai lyg turguje garsiai saukdamas neparduosi. Reikalinga strategija, pirkejo psichologijos ismanymas

 8. Kreize permalink

  Lietuvoje viskas stringa dėl žmonių požiūrio – tik aimanuoti, kaip viskas blogai. Jei tą laiką skirtų galvojimui, kaip susikurti sau gerą gyvenimą, tai ir rastų atsakymų:)

 9. Sarunas permalink

  Bet kaip ta poziuri pakeisti?:)

 10. START permalink

  Šarūnai, klausėte “Ar dar bus rengiami panašūs mokymai apie verslo komunikaciją ir ar juose galėtų dalyvauti START’e nedalyvaujantys žmonės, tiesiog kaip laisvi klausytojai?“. Apsvarstysime šitą galimybę. Sekite informaciją tinklaraštyje. START vėl užsiims aktyvia veikla ir mokymais nuo rudens.

 11. Sarunas permalink

  Lauksime ziniu:)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: