Skip to content

Įvyko pirmasis START dalyvių mokymas Kauno aukštųjų ir informacinių technologijų parke

2012/04/20

Pirmadienį, balandžio 16 d., Kauno aukštųjų ir informacinių technologijų parke (KAITP) 9 val. ryto startavo verslumo skatinimo projekto START mokymai. Verslo konsultantas, verslo planų ir strategijų, programinės įrangos technologinių procesų valdymui kūrėjas, lektorius doc. dr. Rolandas Asauskas, su trumpomis pertraukomis, iki 17 val. žingeidiems studentams dėstė praktika ir konkrečiais pavyzdžiais paremtą paskaitą „Inovatyvių ir kūrybiškų metodų taikymas generuojant verslo idėjas“.

Renginio metu studentai buvo supažindinti su verslo strategijos formavimo pagrindais, “Intelektualaus verslo” koncepcija, matematinio ir kompiuterinio dinaminių verslo modelių sudarymu, inovacinio fondo samprata.

Studentams buvo akcentuojama, kad, prieš pradedant verslą, reikia sukurti jo veikimo modelį, atsižvelgiant į įvairias aplinkybes, ekonomines prognozes, pažiūrėti kaip jis veikia teoriškai ir tik tuomet perkelti į praktiką.

Būtina nuolat sekti ir tikslinti ir jau veikiantį verslo modelį. „Kitaip gresia pražūtis, mat krizių, valiutų kurso svyravimo ir visų kitų aplinkybių iš anksto neįmanoma numatyti“, – įspėja neužmigti ant laurų patyręs verslo konsultantas. Jį stebina, kad Lietuvoje projektai bankui nešami vos su keliais puslapiais finansinių skaičiavimų. To, ypač aukštųjų technologijų srityje, maža. Šiais laikais būtini išsamūs verslo scenarijai, modeliai.

Mokymai neapsiribojo vien tik teorinėmis paskaitomis, bet ir praktiniais užsiėmimais, nagrinėjant sukurtus verslo planus IT, biotechnologijos sektoriuose ar net įvairių bankų veikimo principus ir jų efektyvumą.

„Turi būti grįžtamasi ryšys su klausytojų auditorija, reikia jausti ar ji „pagauna“. Šiuose mokymuose buvo nagrinėjami įvairūs verslo planai, jų verslo modeliai pateikiant konkrečius pavyzdžius ir skaičius“, – sakė R.Asauskas.

Praktika paremtuose mokymuose aktyviai dalyvavo ne tik studentai, bet ir KAITP atstovas dr. Artūras Mickus.

Reklama

From → Patirtis

11 Komentaras
 1. Monika permalink

  START projektas labai įdomus ir naudingas studentams, bei vyresniems žmonėms. Mokymų temos, trukmė ir informacijos paskirstymas dienos bėgyje pakankamai geras, nors žinoma, tobulumui ribų nėra. Tikrai nesigailiu, kad užsirašiau į šiuos mokymus ir tikiuosi, jog nuomonė nepasikeis.

 2. Sarunas permalink

  Teko šiek tiek būti mokyme. Tikrai – super. Be abejo, ne viską supratau, nes ne nuo pradžių klausiau. Bet kiek girdėjau, tai patiko, nes stengtasi parodyti kaip realiai verslas veikia – kaip jį veikia įvairios ir įmanomos numatyti, ir nuo mūsų nepriklausančios sąlygos. Taip pat pabrėžtas nuolatinis poreikis atidžiai stebėti verslo raidą ir neišvengiamai kintančias rinkos sąlygas

 3. Brigita permalink

  O kokiu budu parodoma, kaip verslas veikia “is tiesu“?

 4. ruta permalink

  Geras klausimas. Man irigi būtų įdomu sužinoti.

 5. Mazas permalink

  Man tai idomu kas tas Rolandas Asauskas. As nieko apie ji anksciau nesu girdejes…

 6. Zygis permalink

  As tik vienoje jo paskaitoje esu buves, kalba itikinamai ir stengiasi betarpiskai bendrauti su auditorija. Suradau internete viena jo komentara, galima susidaryti sioki toki ispudi:) http://www.youtube.com/watch?v=thpfXu_q46o

 7. Saulius permalink

  Tik kontekstas prastas, nes apie pacia laida nesu geros nuomones

 8. Aivaras permalink

  Kai nagrinejo banku veikimo principus, idomu ar “soriuko“ atveji irgi nagrinejo?:)

 9. to Aivaras permalink

  uzsimine ir apie “soriuka“:) Na tai tikrai, kaip ir liudnai pagarsejusi “Sekunde“, atvejis, kaip galima lyg ir skaidriai ir legaliai “sukti“ perspektyvu neturinti versla, tiesiog grobiant zmoniu pinigus ir po to perkant brangias masinas ir NT

 10. Agniux permalink

  Man tai idomu kaip sekasi visas gautas verslo zinias isisavinti skirtingu, nors daugiau ir tiksliuku, specialybiu studentams…

 11. Lankytojas permalink

  Visa Lietuva verslininkai, o kas dirbs :DD

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: