Skip to content

Verslumui skatinti – palankios paskolų teikimo sąlygos

2012/03/31

Šalyje įgyvendinant Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę „Verslumo skatinimas“ 2009 m. gruodžio 30 d. buvo įsteigtas Verslumo skatinimo fondas. Šio fondo valdytoju paskirta UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), kuri viešojo pirkimo būdu atrinko Priemonės valdytoją – Lietuvos centrinę kredito uniją (LCKU), atstovaujančią 57 Lietuvoje veikiančių kredito unijų konsorciumui.

Pagrindinis Verslumo skatinimo fondui keliamas tikslas – skatinti verslumą, teikiant finansinę paramą lengvatine paskolų forma, ir konsultuoti bei mokyti pradedančiuosius verslo pagrindų. Naujai atidarytos kredito linijos prioritetiniai paskolų gavėjai yra bedarbiai (per paskutiniuosius 12 mėn. iki prašymo suteikti paskolą pateikimo datos ne mažiau kaip 6 mėnesius registruoti teritorinėje darbo biržoje); neįgalieji (pateikę neįgaliojo pažymėjimą); jaunimas iki 29 metų, taip pat vyresni nei 50 metų asmenys.

Paskolos, kurių didžiausia suma negali viršyti 86 tūkst. litų, teikiamos labai patraukliomis sąlygomis: iki 80 proc. paskolos užtikrina INVEGA garantija, taip pat gavusiems paskolą kompensuojama 95 proc. sumokėtų palūkanų.

Sėkminga naujojo fondo veiklos pradžia

Lietuvos kredito unijos paskolas iš Verslumo skatinimo fondo pradėjo teikti nuo 2010 m. liepos 30 d. Naujojo paramos fondo lėšų įsisavinimas pranoko lūkesčius. Iki 2012 m. sausio 30 d. jau buvo išduotos 165 paskolos, kurių bendra vertė siekė virš 10 mln. Lt. Vidutinis išmokėtos paskolos dydis sudarė apie 60 tūkst. Lt.

Jaunimas iki 29 metų tapo pačia aktyviausia projekto tiksline grupe – jiems išduota daugiau nei 36 proc. paskolų.

Nuo projekto veiklos pradžios INVEGA verslo subjektams išduotoms paskoloms iš Verslumo skatinimo fondo suteikė 122 garantijas.

Mokymai ir konsultavimas

Nors verslumo skatinimo projekte akcentuojama mokymų ir konsultavimo svarba, tačiau minėtos projekto paslaugos paskolos gavėjams nėra privalomos. Jeigu nustatoma, kad asmuo turi pakankamai verslumo žinių ir patirties, jis gali iš karto prašyti paskolos.

Kita vertus, mokymuisi sąlygos sudarytos kuo puikiausios: priemonės dalyviai gali dalyvauti mokymuose „Verslumo pagrindai“, kurių apimtis – 8 ak.val. Taip pat dalyviams pagal individualius poreikius yra suteikiama galimybė nemokamai mokytis 6 mokymų moduliuose, kurie organizuojami įvairiuose Lietuvos regionuose, o rengiantys verslo planą, turi galimybę gauti nemokamas individualias tokio plano rengimo konsultacijas.

Svarbiausia – naujos verslo idėjos

Projekto „Verslumo skatinimas“ koordinatorius Tomas Valauskas džiaugiasi kai kurių pateiktų verslo planų novatoriškumu, tačiau pastebi, kad naujai kuriami verslai ne visada yra unikalūs. Dažniausiai prašoma finansuoti tradicinius verslus – kepyklas, sporto klubus, restoranus, reklamos paslaugas ir pan.

Turintys verslo idėjų ir dar nepradėję savo verslo turi puikią progą pasitikrinti savo verslo galimybes: konsultuotis, mokytis, rengti verslo planą ir gauti jam įgyvendinti reikiamą finansinę paramą.

Jei trūksta žinių ir pinigų įgyvendinti savo verslo svajonę, kreipkitės į artimiausią kredito uniją pagal gyvenamąją, darbo ar veiklos vietą arba į Lietuvos centrinę kredito uniją. Informacijos taip pat teiraukitės nemokamu telefonu 8 800 11 211 arba ieškokite internete http://lku.lt

Reklama

From → Naujienos

7 Komentaras
 1. Audrius permalink

  Zinia gera, bet man tai tamsus miskas tos visos paramos ir paskolos, kalnai popieriu. Gal kazkada aisku pasinaudosiu galimybemis, jei kursiu versla, bet siaip ta dokumentacija ir pan. tai siauba kelia paprastam zmogui:)

 2. Antonas permalink

  Jo, popierizmas ir biurokratines proceduros uzmusa, nebelieka noro ka nors daryti. Geriausia aisku savo santaupu tureti

 3. Sarunas permalink

  Ech noreciau ir as savo verslo tik kad visai neturiu idejos kur to savo aukso versio ieskoti :))

 4. Vejas permalink

  Bet ka pradedant viskas atrodo labai neaisku arba kaip tik per daug paprasta:) Nei pirmas, nei antras variantas teisingas yra. Reikia kreiptis i MITA ar kazkokius konsultantus ir gauti pradiniu patarimu, konsultaciju, o svarbiausia – nemokamai

 5. Bila permalink

  Teisingai, nera ko sysioti nieko nepadarius. Ir del paskolu taip pat. Pirmiau reikia skirti laiko issiaiskinti ko nori, kas yra siuloma. Nebutina is karto lekti i banka ir galvoti, kad ten paemes 10 tukst. Lt verslo pradziai busi visam gyvenimui prie to prirakintas

 6. Bila pritariu, prie imant paskola nereikia skubeti. Ne vieni mano pazistami prisidare bedu, del skubotu sprendimu. Reikia gerai apsvarstyti galimybes atiduoti paskola, o tik tada jas imti

 7. Aš imdamas paskola konsultavausi ne vieną kartą, todėl kiekvienam įmančiam kreditą ilgesniam laikotarpiui patariu: NESKUBĖKITE.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: