Skip to content

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas jaunimui rengia verslumo mokymus

2012/03/27

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) buria jaunimo komandą, kuri mokysis sėkmingo verslo kūrimo pagrindų. Šiuo metu yra suformuota daugiau kaip pusšimčio jaunų žmonių grupė.  Studentai pateiks savo verslo idėjas konkursui „Verslo taurė“, bus išrinktos penkios geriausios idėjos, o konkurso laimėtojams bus suteikiama proga stažuotis užsienyje.

Šie mokymai – projekto „START“ dalis. Tai unikali galimybė paskatinti studentų verslumą, jaunimui įgyti verslumo gebėjimų, atveriamos perspektyvos pritaikyti savo žinias steigiant verslą.

Studijas baigę studentai ne visada gali surasti jų specialybę atitinkantį darbą, todėl jauniems žmonėms verta mąstyti apie savo verslo kūrimą, taip realizuoti savo idėjas ir tuo pačiu pagerinti verslo aplinką. Turėdami praktinių žinių, studentai galės lengviau įsitvirtinti darbo rinkoje, patys tapti darbdaviais. Kvalifikuota „START“ komanda padės žengti pirmuosius žingsnius, suteiks trūkstamos informacijos, kaip ir nuo ko pradėti kuriant savo verslą ar rengiant verslo planą“ , – apie projektą pasakojo KMTP direktorė Roma Stubrienė.

Verslą norintys kurti studentai Klaipėdoje jau rinkosi į pirmą susitikimą. Jie iš arčiau susipažino su KMTP veikla, išklausė sėkmingą verslą pradėjusių verslininkų istorijas. Su jaunimu verslo pradžios pagrindais dalijosi UAB „Petaura“, UAB „Atostogų parkas“ atstovai, apie galimybes plėtoti verslą pasakojo kavinės „Bohema“ įkūrėjai, pranešimus skaitė įvairių verslo ir jaunimo organizacijų atstovai. Balandį studentai rinksis į pirmuosius bendruosius mokymus – pirmiausia jaunimas išklausys teorinės paskaitas, vėliau šias žinias pritaikys praktiškai.

Statistika rodo, kad didžioji dalis Lietuvos gyventojų svajoja įkurti nuosavą verslą, tačiau dirbančiųjų privačiame sektoriuje skaičius nėra didelis. Viena pagrindinių to priežasčių – verslumo kompetencijų visuomenėje trūkumas. „Dėl šios priežasties būtina skatinti studentų verslumą, nes studentai –  aktyviausia ir didžiausią potencialą turinti visuomenės dalis“ , – teigė R. Stubrienė.

Galimybė realizuoti savo verslo idėjas domisi itin gausus uostamiesčio jaunimo būrys. Projekte pakviesti dalyvauti Klaipėdos universiteto studentai, studijuojantys gamybos, mechanikos, informatikos, elektros, jūrų inžinerijų disciplinas, biologiją, ekologiją, aplinkotyrą, gamtinę geografiją. Prie „START“ komandos gali prisijungti ir daugiau jaunimo.  Konkurso „Verslo taurė“ laimėtojai sulauks pagalbos įgyvendinant savo verslo idėją, turės galimybę pusę metų stažuotis Suomijoje.

Reklama

From → Naujienos

One Comment
  1. Dainiux permalink

    Puiku, tik norėtųsi daugiau sužinoti kaip viskas sekasi.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: