Skip to content

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas kviečia į renginius

2012/03/08

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) kviečia į kovo 12–13 dienomis vyksiančią baigiamąją konferenciją, kurioje patirtimi dalinsis technologijų perdavimo specialistai iš Oksfordo.  Kovo 14 d. KMTP, kartu su Klaipėdos pasyviųjų namų klasteriu „Ecovizija“, rengia seminarą „Energetiškai efektyvūs namai: nuo teorijos iki praktikos“.

Klaipėdoje specialistai iš Oksfordo dalinsis technologijų perdavimo žiniomis

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) baigia įgyvendinti tarptautinį projektą VALOR, kuriuo siekiama padėti moksliniais tyrimais paremtoms technologijoms rasti kelią į rinką. Kovo 12 – 13 dienomis vyksiančioje baigiamojoje konferencijoje Klaipėdoje patirtimi dalinsis technologijų perdavimo specialistai iš Oksfordo. Oksfordo universiteto technologijų perdavimo centras „ISIS innovation“ valdo 360 patentų, 460 licenzijos sutarčių bei 70 spin – out įmonių.

„Oksfordo universiteto atstovų pavyzdys turėtų būti sektinas. Tai įrodymas, kaip bendradarbiauja mokslo įstaigos ir verslo sektorius, kaip efektyviai komercializuojami moksliniai tyrimai. Vakarų Europos valstybėse mokslo įstaigos, universitetai – ekonominės plėtros varikliai, panašius modelius būtina diegti ir mūsų šalyje“ , – sakė KMTP direktorė Roma Stubrienė.

Susitikimas su Oksfordo specialistais – viena iš baigiamosios projekto VALOR konferencijos dalių. Šie mokymai skirti integruotų studijų, mokslo ir verslo slėnių projektų įgyvendintojams, Lietuvos universitetų atstovams. Konferencijos organizatoriai tikisi, kad tai prisidės prie sėkmingos slėnių plėtros, paskatins steigtis naujoms įmonėms, kurios gali būti kuriamos intelektualios nuosavybės pagrindu, padės pasiekti naujus kokybės standartus Lietuvos mokslo praktikoje. Pasak KMTP atstovų, būtina ieškoti būdų, kaip plėtoti aukštąsias technologijas ir skatinti verslo investicijas į mokslinius tyrimus. Tai paskatintų žinių ekonomikos vystymąsi mūsų šalyje.

„Projekto VALOR tikslas – išlaisvinti universitetų ir viešojo sektoriaus mokslinio tyrimo institucijų inovacinį potencialą Pietų Baltijos regione. Inovacijos ir technologijų vystymasis globaliame pasaulyje tampa privalumu konkurencinėje kovoje. Universitetų ir mokslinių tyrimų įstaigų indėlis vystant inovacijas, gerinant ES ekonomiką, tampa esminiu visų regionų ir atskirų šalių rūpesčiu. Daugelis regionų ir valstybių, kurdamos modelius, remiančius mokslines inovacijas ir jų perdavimą rinkai, susiduria su dideliais sunkumais“ , – patikino KMTP atstovai.

Valorizaciją galima apibrėžti kaip iniciatyvą ir veiklą, kurios imamasi siekiant padidinti tyrimų rezultatų vertę, pagilinti mokslo žinias. Projektui vadovauja Meklenburgo – Vorpommerno Patentų ir Valorizacijos agentūra (Vokietija). Projekte dalyvauja 8 konsorciumo nariai iš keturių Pietų Baltijos šalių. Projektas finansuojamas Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos.

Daugiau informacijos:

KMTP Komunikacijų vadovas
Andrius Sutnikas,
Tel.: +370 46 310463, Faks.: +370 46 310462
Mob. tel.: +370 686 37681
El. p.: projects@kmtp.lt

Seminaras apie energetiškai efektyvius namus

Nuo 2018 m. Europos Sąjungoje pagal jau patvirtintas direktyvas bus leidžiama statyti tik pasyviuosius, arba energijos beveik nevartojančius namus, kurie gali būti šildomi naudojant bet kokį energijos šaltinį: geoterminę energiją, elektrą, dujas, malkas ar medžio granules.

Todėl jau po kelerių metų daugelio Lietuvos namų projektuotojų, statybininkų ir statybinių medžiagų gamintojų kvalifikacija neatitiks keliamų reikalavimų, o tokiems namams projektuoti ir atitinkamoms medžiagoms gaminti bus reikalingas tarptautinio lygio sertifikatas.

Dar stipresni pokyčiai numatomi pačioje nekilnojamojo turto rinkoje: prognozuojama, jog visų namų, pastatytų pagal mums įprastas senesnes technologijas, kaina smarkiai kris. Savo vertę išlaikys tik tie pastatai, kurie atitiks pasyvaus namo standartus.

Atsižvelgiant į vis didėjantį susidomėjimą pasyviųjų namų statyba, 2012 m. kovo 14 d. 14 val. Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas kartu su Klaipėdos pasyviųjų namų klasteriu „Ecovizija“ kviečia dalyvauti seminare „Energetiškai efektyvūs namai: nuo teorijos iki praktikos“.

Renginio tikslas – detaliai aptarti pasyvių namų plėtros perspektyvas Lietuvoje atsižvelgiant į esamą įstatyminę bazę, technologijas ir energijos resursų panaudojimo galimybes. Pranešimus skaitys Vakarų Lietuvos pasyvių namų statybos lyderiai, diskusijose dalyvaus verslo įmonių vadovai ir Klaipėdos universiteto mokslininkai.

Išsamiai bus pristatoma informacija apie A++ pasyviuosius namus: nuo jų projektavimo, statybinių medžiagų parinkimo iki setifikavimo ir diagnostikos. A++ – tai aukščiausios klasės namai, kurių šiluminės energijos poreikis yra mažesnis nei 15 kWh/m² per metus, o šilumos kaštai naujos statybos namui sudaro 2-6 Lt/m², t.y. sutaupoma apie 80 proc. energijos šildymui.

Į seminarą kviečiami visi besidomintys pasyvių namų statyba, procedūromis, ypatumais – tiek individualių namų savininkai, tiek ir statybos bendrovės bei nekilnojamojo turto vystytojai.

Registracija el. paštu paulius@kmtp.lt, arba tel. +370 46 390856/+ 370 652 32102 iki kovo 13 d. Renginys – nemokamas. Vietų skaičius ribotas.

Reklama

From → Renginiai

One Comment
  1. Vioka permalink

    Gaila praziopsojau…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: