Praleisti ir eiti į turinį

Studentai – aktyviausia ir didžiausią potencialą turinti visuomenės dalis

2012/02/10

Šiandien verslumo projekto START tinklaraštyje „Pradėjau!“ pateikiame pokalbį su penktuoju jame dalyvaujančiu mokslo parku – Klaipėdos mokslo ir technologijos parko (KMTP) direktore Roma Stubriene. Ji neabejoja, kad būtina skatinti studentų – aktyviausios ir didžiausią potencialą turinčios visuomenės dalies – verslumą. Nes „studijuodami jauni žmonės gauna daug teorinių žinių, tačiau daugelis būna nepasirengę jas tinkamai pritaikyti praktikoje“.

– Kodėl Klaipėdos mokslo ir technologijos parkas, kartu su Klaipėdos universitetu, nusprendė dalyvauti projekte START, kuris skatina studentų gebėjimą aukštojoje mokykloje įgytas žinias pritaikyti praktikoje? Kuo START bus naudingas KU studentams?

– Projektas START – tai unikali galimybė paskatinti studentų verslumą. Studijuodami jauni žmonės gauna daug teorinių žinių, tačiau daugelis būna nepasirengę jas tinkamai pritaikyti praktikoje.

Įgyvendindami projektą START, turėsime galimybę 25 geriausius technologinių specialybių studentus parengti verslo kūrimui. Taip bus suteiktos platesnės galimybės studentams įgyti verslumo gebėjimus, atveriamos  perspektyvos pritaikyti savo žinias steigiant verslą.

Ne paslaptis, kad studijas baigę studentai ne visada gali surasti jų specialybę atitinkantį darbą, todėl jauniems žmonėms verta mąstyti apie savo verslo kūrimą, taip realizuoti savo idėjas ir tuo pačiu pagerinti verslo aplinką. Turėdami praktinių žinių, studentai galės lengviau įsitvirtinti darbo rinkoje, o gal ir patys tapti darbdaviais.

Projektas START – tai ne tik galimybė studentams gauti praktinių verslumą skatinančių žinių, bet ir svarbus jaunų žmonių gebėjimų įvertinimas. Pažymėtina, kad įgyta praktinė informacija ir galimybės kurti gautų žinių pagrindu, yra itin svarbus veiksnys formuojant universiteto, kaip regiono žinių ekonomikos branduolio vaidmenį. Pasiekus projekto rezultatus, universitete būtų galima suformuoti verslumo mokymo programas ir struktūrą.

– Ar apskritai, reikia ugdyti jaunų žmonių verslumą?  Galbūt ir dabar Lietuvos studentai, baigę aukštąją mokyklą, yra puikiai pasiruošę pradėti savarankišką veiklą, t.y. žinias paversti pinigais?

– Statistika rodo, kad didžioji dalis Lietuvos gyventojų svajoja įkurti nuosavą verslą, tačiau dirbančiųjų privačiame sektoriuje skaičius nėra didelis. Viena pagrindinių to priežasčių – verslumo kompetencijų visuomenėje trūkumas. Dėl šios priežasties būtina skatinti studentų verslumą, nes studentai – aktyviausia ir didžiausią potencialą turinti  visuomenės dalis.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) – šioje sritie ne naujokas. Kelerius metus parkas organizuoja įvairaus pobūdžio verslumą skatinančius renginius ir turnyrus. Džiaugiamės, kad jaunimas aktyviai domisi įvairiais mokymais, gerėja verslo planų parengimo kokybė, auga jaunų žmonių motyvacija. Kad pasiektume reikiamą rezultatą, reikia sukurti efektyvią verslumo mokymo ir praktinio pritaikymo sistemą, leidžiančią žinias paversti pinigais.

– Pristatykite, kuo užsiima KMTP?

– Parkas vykdo intensyvią projektinę veiklą, skatinančią verslumą, aktyviai dirba technologijų perdavimo bei transporto plėtros srityse. Moderni infrastruktūra, dinamiška tarptautinė veikla bei sukaupta personalo kompetencija KMTP užtikrina platų ir unikalų paslaugų spektrą bei veiklos derinį kiekvienam dirbančiam ar siekiančiam veikti inovacinėje aplinkoje, kurti ir diegti technologijas.

Šiandien KMTP vienija daugiau nei 40 įmonių, viešųjų įstaigų bei tarptautinių kompanijų padalinių, veikiančių inovatyvioje aplinkoje bei globalioje rinkoje. Per septynerius aktyvios veiklos metus parkas įsteigė platų bendradarbiavimo tinklą, išsibarsčiusį visuose kontinentuose, bei gebantį siūlyti neribotas bendradarbiavimo galimybes. Šiuo metu parkas vykdo 11 tarptautinių ir tris nacionalinius projektus.

– Kada ir kur vyks START atvirų durų diena? Kas kviečiamas joje dalyvauti?

– Projekto START Atvirų durų diena Klaipėdoje organizuojama kovo 2 dieną,  8.30 val. Klaipėdos mokslo ir technologijų parke, adresu Herkaus Manto g. 84.

Dalyvauti kviečiami Klaipėdos universiteto įvairių technologinių specialybių studentai – bakalaurai ir pirmo kurso magistrantai. Projekte raginami dalyvauti studentai, studijuojantys gamybos, mechanikos, informatikos, elektros, jūrų inžinerijų disciplinas, biologiją, ekologiją, aplinkotyrą, gamtinę geografiją.  Kviečiami ir universiteto dėstytojai.

Į renginį registruotis raginame iš anksto. Daugiau informacijos:  tel.: (8-46) 390 857 , el. p.:  rasa.bauzyte@kmtp.lt

From → Patirtis

3 Komentaras
  1. ruta permalink

    Studentai, baigę kai kurias specialybes negali susirasti darbo. Tai klausimas ar problema tame, kad perpildyta rinka, ar kai kurios specialybės be perspektyvų? Tiek vienu, tiek kitu atveju, atsakomybę turėtų prisiimti tuos specialistsu rengiančios įstaigos.

  2. Algis permalink

    Ruta, gerai iskelti klausimai, bet taip pat turi prisiimti atsakomybe ir patys stojantieji – ko jie kaip banda stoja ten, kur visi, o po to teisininku nera kur deti, arba stoja ten, kur niekas nestoja, kad tik gautu diploma ir po to aiskina kaip jie bedarbiai su sita specialybe. Reikia visu pirma ivertinti savo pomegius, gabumus ir tik tada nuspresti kur stoti.

  3. Bila permalink

    Dar tik du desimtmecius vystomes, todel ir visokiu problemu problemeliu pilna, bet palaipsniui viskas stosis i savo vietas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: