Skip to content

START „pažadins“ studente verslininką

2012/02/03

Tinklaraštis „Pradėjau!“ jau bendravo su vienu START dalyvaujančiu informacinių technologijų parku – Kauno aukštųjų ir informacinių technologijų parku (KAITP). Šį kartą kalbiname antrąjį –  sostinėje veikiantį Visorių informacinių technologijų parką (VITP). VITP verslumo ugdymo projekte START dalyvauja kartu su Vilniaus kolegija.

Su „Pradėjau!“ kalbėjusi VITP projektų vadovė Rasa Leskevičienė ne tik pasidalino mintimis apie būtinybę ugdyti jaunų žmonių verslumą, Parko plėtros planus, tačiau ir pranešė džiugią naujieną – START atvirų durų diena Vilniaus kolegijoje vyks vasario 10 d., penktadienį.

– Kaip ir kitų START dalyvių, klausiame ir Jūsų – kas paskatino, kartu su Vilniaus kolegija, įsitraukti į šį studentų verslumą skatinantį projektą?

– Neabejoju – kuo mažiau verslių žmonių, tuo rizikingesnė visuomenė. Visorių informacinių technologijų parkas yra verslo paramos organizacija. Parkas turi inkubuoti, „išmasažuoti” ir palydėti į gilesnius vandenis jaunas Lietuvos IT įmones. Natūralu, kad norime suburti  talentingus ir veiklius žmones, su kuriais galėtume dirbti. Vilniaus kolegija – parko dalininkė ir  mūsų partneris projekte.

– Kokios naudos dalyvavimas START projekte atneštų Vilniaus kolegijos studentams?

– Galimybę „užsidegti“ ir pabandyti sukurti savo verslą. Studentas gaus atrinktą, susistemintą  ir kokybišką savo turiniu informaciją verslo klausimais; kiekvieną projekte dalyvaujantį studentą ugdys profesionalų komanda – mokys,  konsultuos,  skirs praktines užduotis, vertins. Svarbu, kiek pastangų parodys  ir kiek naudos „pasiims“ pats studentas.

– Jūsų manymu, Lietuvos aukštosiose mokyklose studentai įgyja pakankamai teorinių žinių, tačiau studijų metais negauna pagrindų, kaip jas pritaikyti praktikoje, t.y. jas paversti pinigais?

– Blogybė, manau, ta, kad dauguma Lietuvos studentų neketina kurti verslo – tokį požiūrį sąlygoja išankstiniai nusistatymai– nesaugu, dideli mokesčiai, maža rinka ir pan. START, visų pirma, bandys „pažadinti“ studente verslininką, poreikį būti nepriklausomu nuo kitų, o tada pasiūlys reikiamas verslo pradžiai žinias ir galimybę praktiškai įgyvendinti verslo idėją. Jei gims verslo idėja, atsiras būdų jai įgyvendinti – bus ir pinigų.

– Trumpai pristatykite, kuo užsiima Visorių IT parkas?

– Jau paminėjau svarbiausias parko veiklas. Noriu pridurti, kad 2012 m. pabaigoje parke duris atvers naujas 7300 kv. m ploto pastatas, kuriame veiks 1500 kv. m IT verslo inkubatorius su mokymų ir konferencijų patalpomis bei technologijų centras. Visa kuriama infrastruktūra skirta programavimo bei paslaugų įmonėms. Kviečiame visus jaunus, talentingus ir veiklius prisijungti prie VITP bendruomenės.

– Kada ir kur vyks START atvirų durų diena ir kas joje galės dalyvauti?

– Atvirų durų dieną rengsime vasario 10 d. Vilniaus kolegijos Informatikos ir elektronikos fakulteto salėje. Kviečiame dalyvauti visus kolegijos studentus, ypač laukiame technologinių studijų krypčių I pakopos studentų ir dėstytojų. Pristatysime projekto veiklas, prisistatys Parke esančios sėkmingai verslą auginančios įmonės, pasiklausysime įdomios paskaitos apie inovacijas, kūrybiškumą versle. Planuojame turiningą ir tikrai nenuobodžią dieną.

Reklama

From → Patirtis

5 Komentaras
 1. Bila permalink

  “Neabejoju – kuo mažiau verslių žmonių, tuo rizikingesnė visuomenė“, o gal atvirksciai?;))

 2. Rita permalink

  Neverslus tik aimanuoja kaip viskas blogai, kad jiems visi viska blogai daro ir kenkia, bet tik ne jie patys

 3. Gudrutis permalink

  Turbut esi uzkalnio gerbeja, nes jis visada taip kalba;)

 4. Trolis permalink

  Uzkalnis trolis yra, kaip ir greitai ar racas, tik tiek, kad jis ne toks piktas kaip jie, jam tiesiog patinka erzinti zmones

 5. Paulius permalink

  visi internete troliai:D

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: