Skip to content

Sunkiausia – žengti pirmąjį žingsnį

2012/01/27

Aleksandro Stulginskio universitetas – vienintelė šalyje aukštoji studijų ir mokslo įstaiga, rengianti aukštos kvalifikacijos žemės, miškų ir vandens ūkio specialistus. Jų poreikis ir paklausa vis didėja. Tuo įsitikinti ir save išbandyti praktikoje A.Stulginskio universiteto, kuriame veikia ir Mokslo ir technologijų parkas, studentai galės jau visai netrukus – dalyvaudami mokslo ir verslo integravimą skatinančiame projekte START.

A.Stulginskio universiteto Mokslo ir technologijų parko Projektų vadybininkė Skirmantė Balnytė tinklaraščiui „Pradėjau!“ pranešė džiugią žinią – START atvirų durų diena, skirta A.Stulginskio universiteto studentams, įvyks vasario 23 d.! Iš anksto šią dieną apsibraukite savo kalendoriuje raudonai!

– Kodėl nusprendėte įsilieti į START? Kokios naudos A.Stulginskio universiteto studentams dalyvavimas jame atneš?, – paklausėme S.Balnytės.

– Viskas gyvenime yra labai paprasta ir lengva, jei tu suvoki, ko nori ir žinai, kaip tai padaryti. Bet   įsivaizduokime tokią situaciją: esi studentas, turintis savo verslo idėją, svajonę, tačiau nežinai nuo ko pradėti, ko griebtis, pasigendi tam tikrų žinių, įgūdžių ir, netgi, pozityvaus mąstymo. Situacija tampa sudėtinga, nes nežinia kaip žengti tą pirmąjį žingsnį.

Baigus aukštojo mokslo studijas ne vienam studentui trūksta praktinių įgūdžių pradėti verslą bei parengti verslo planą. Lietuvos aukštosiose mokyklose verslo vadybos programomis suteikiamos teorinės žinios. Nepaisant to, baigę šias programas studentai nepasižymi ketinimu kurti nuosavą verslą. Būtent dėl šių priežasčių, Aleksandro Stulginskio universiteto Žemės ūkio mokslo ir technologijų parkas ir nutarė įsilieti į mokslo ir verslo integravimą skatinantį projektą START.

Studentai, dalyvaudami šiame projekte, ugdys verslumą atlikdami praktikas verslo įmonėse, kur ne tik susipažins su gamybos procesais, bet ir įvertins tikrąją verslo „virtuvę“. Tai – šansas teoriją „pabandyti“ praktikoje.

– Kokie specialistai ruošiami jūsų universitete?

– Šiuo metu Aleksandro Stulginskio universitete per 7000 studentų yra pasirinkę biomedicinos, technologijų ir socialinių mokslų srities studijų programas. Tai vienintelė šalyje aukštoji studijų ir mokslo įstaiga, rengianti aukštos kvalifikacijos žemės, miškų ir vandens ūkio specialistus. Aleksandro Stulginskio universitete yra 5 fakultetai – Agronomijos, Ekonomikos ir vadybos, Miškų ir ekologijos, Vandens ūkio ir žemėtvarkos bei Žemės ūkio inžinerijos.

– Ar tokie specialistai paklausūs darbo rinkoje?

Šiandieninis žemės ūkis yra kitoks nei prieš dešimtmetį: dirba pati moderniausia technika, įdiegtos informacinės technologijos, priimami inovatyvūs sprendimai, o kaimo sąvoka suprantama labai plačiai – nuo maisto gamybos iki biokuro žaliavų bazės bei rekreacinių zonų kūrimo. Tokių specialistų, kokie yra rengiami A.Stulginskio universitete, poreikis yra ypač didelis ir ateityje tik didės. Nepamirškime, kad žemės ūkis yra viena perspektyviausių šakų Lietuvoje, kuriai didelės įtakos nepadarė net pasaulinė krizė.

Kviečiame visus universiteto studentus, turinčius verslo idėjų ir nebijančius rizikuoti, įsilieti į studentų verslumo mokymus. Vasario 23 d., 10 val. IV rūmų konferencijų salėje, vyks projekto START informacinis renginys „Verslo startas atvirų durų diena“. Šio renginio metu bus pristatytos projekto veiklos ir vyks atranka į tikslinę grupę, kurią sudarys I ir II studijų pakopų studentai. Tai tikrai puiki proga pasinaudoti kvalifikuota projekto START komandos pagalba, kuri padės žengti pirmuosius žingsnius, suteiks jiems trūkstamos informacijos, kaip ir nuo ko pradėti kuriant savo nuosavą verslą ar rengiant verslo planą. Kas žino, gal to pasekoje ir bus įkurta įmonė ar net nuosavas verslas?! O juk geri verslo pavyzdžiai užkrečiami.

Reklama

From → Patirtis

4 Komentaras
 1. Sarunas permalink

  Net nežinojau, kad žemės ūkio specialistai paklausūs, galvojau, kad tai – jau atgyvena:)

 2. to sarunas permalink

  Nors nesu zemes ukio specialistas, bet nauja technika ir technologijos toje srityje – ispudingas, kiek teko matyti kazkurioje ZU parodoje:)

 3. Xitra permalink

  ASU arba gerai PR’inasi arba tikrai žengė didelį žingsnį į priekį, lyginant su neprestižine žemke.

 4. Aukse permalink

  ir tas, ir tas matyt;)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: